Новини » Політика 15 лютого, 2019, 19:57
«Тонкий лід»: активіст про те, чому питання «нормандського формату» не вирішать до виборів
ZIK
ZIK

Тема Криму та конфлікту на Донбасі не буде розглядатися у «нормандському форматі», адже це – «тонкий лід». Влада не наважиться ризикувати електоральними балами, обговорюючи такі складні питання.

Таку думку висловив голова Громадської ради Міністерства з питань тимчасово окупованих територій Геннадій Борисичев у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Гість програми,передусім, пояснив, у чому протиріччя «Північного потоку-2» – кому він вигідний і чому є неприйнятним.

«Основне протиріччя щодо «Північного потоку-2» відбувається між об'єднаною Європою та США. Америка усіма можливими способами намагається пояснити Європі, що купувати газ у Росії принципово не можна – не можна спонсорувати агресію.

Тоді як європейські лідери дотримуються іншої позиції – вони переконують, що їм це вигідно, це дешево й допомагає економічному зростанню країн, а тому вони співпрацюватимуть з Росією і надалі. Зважаючи на таку ситуацію, наша влада мала б запропонувати Європі розвивати українські джерела газу, збільшувати об’єм видобутку і продавати ресурс Європі. Тобто не боротися за те, щоб хтось купував газ або не купував, а запропонувати альтернативу у вигляді українського газу», – підкреслив Геннадій Борисичев.

Щодо «нормандського формату», то на думку активіста, наразі переговори в цьому процесі будуть особливо пасивними, оскільки влада готується до президентських виборів.

«Оскільки Президент України фактично увійшов у період передвиборчих перегонів, тема Криму та конфлікту на Донбасі не буде розглядатися у «нормандському форматі», адже це – «тонкий лід» – крок вправо, крок вліво, і кандидат може втратити електоральні бали», – пояснив Геннадій Борисичев.

Як повідомляли, раніше спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер анонсував зустріч представників країн нормандського формату – України, Франції, Німеччини та РФ. Але політики якого рангу там перебуватимуть – невідомо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 15:12 :53