Тіло взамін за їжу чи горілку. Як розвинулася проституція в тилу

ZIK

Неподалік лінії розмежування деякі жінки були змушені пропонувати сексуальні послуги, аби прогодувати себе чи дітей. Тепер місцеві повії беруть готівку за свої послуги. Кажуть, що мають постійних клієнтів. Серед них і українські солдати, і представники ОБСЄ.

Про це йдеться у програмі військових розслідувань «Стежками війни» на телеканалі ZIK.

Секс-працівниця: Іноді дівчата віддавали своє тіло взамін за їжу

«Деякі дівчата віддаються просто за пляшку горілки. Були випадки, коли жінки не мали що їсти, не могли погодувати своїх дітей… Тоді вони приходили до солдатів і пропонували своє тіло взамін за продукти», – анонімно розповідає секс-працівниця.

Вона каже: історії про секс за банку м’яса – це про сіру зону в 2014-2015 роках. Зараз усе чітко: повії, їхні «мамки» або ж сутенери, а також готівка.

«У нас є постійні клієнти, навіть серед тих, кого вдома чекають сім’ї і діти. Працівники ОБСЄ також звертаються до нас, вони поселяються в готелі «Чайка».  Втім, на лінію розмежування ми не приїжджаємо. Боїмося, що куля може в нас влучити», – коментує секс-працівниця.

Інша повія з п’ятнадцятирічним стажем Елла – із Маріуполя. Вона відкрито розповіла про проституцію в області.

«За секс я можу взяти триста гривень, обслужити – п’ять чи сім чоловіків. В результаті, зароблю приблизно дві тисячі», – говорить Елла.

Вона каже, що декотрі повії живуть у сірій зоні, та більшість все ж перебралася у міста: Маріуполь, Дружківку, Краматорськ.

«По той бік чоловіки агресивніші, вони постійно під наркотиками, під кайфом», – наголошує Елла.

Що таке так звані «суботники» поліції?

На підконтрольній території у секс-працівниць інша проблема – поліція, яка намагається контролювати їхню роботу.

«Поліцейський сказав, що буде забирати нас на «суботніки». Ці дні перетворюються на найгірше жахіття, складно навіть словами передати… Вони бутилки сують, мочаться», – каже Елла.

У Національній поліції  не підтвердили факти таких «суботників», заявивши, що фактів зловживання службовим становищем серед поліцейських щодо жінок, які надають секс-послуги, не виявлено. Водночас, після таких подій деякі повії звертаються по допомогу до психолога.

Чи легалізація проституції вирішить проблему?

Щоб уникнути подібного, в німецькій армії у роки Другої світової війни для солдатів створили борделі. Серед нацистської верхівки в цьому питанні не було одностайності. Щодо легалізації проституції думки розходяться і в ВРУ.

«У Скандинавії карають тих, хто користується послугами повій, але не карають тих, хто займається проституцією. В Україні потрібно шукати збалансовану форму. Але ясно одне: залишати усе, як є – не можна. Адже це шлях для подальшої корупції і насильства над жінками», – наголошує нардеп Сергій Лещенко.

«Питання – дискусійне, але я ставлюся до нього спокійно. Вважаю, що все необхідно врегулювати у нормах законодавства», – коментує радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

«Легалізація і декриміналізація проституції сприятиме тому, що правоохоронці не зможуть зловживати», – вважає нардеп Світлана Заліщук.

На початку цього року генпрокурор Юрій Луценко в одному з інтерв’ю висловив свою думку про легалізацію проституції.

«Проституцію треба легалізувати. Сьогодні – це джерело корупції, зокрема, серед силовиків», – зазначив Юрій Луценко.

До слова, у Києві, наприкінці 2018 року, секс-працівниці провели флешмоб за декриміналізацію проституції. Організаторка – жителька Маріуполя, секс-працівниця із 15-річним стажем Наталя Ісаєва.

«Згідно чинного законодавства, ми або жертви, або злочинці. Тому нас карають, звинувачують у сутенерстві», – пояснює Наталя Ісаєва.

До слова, нагадаємо, у Великобританії герцогиня Меган Маркл написала на бананах слова підтримки секс-робітницям.

Loading...