Новини » Політика 15 лютого, 2019, 18:45
РосТБ: Юлія Литвиненко помітила, що в РФ досі просувають тезу про відсутність української нації
ZIK
ZIK

Аркадій Бабченко розповсюдив фрагмент російського ток-шоу, де точилася дискусія щодо того, що Росія готова напасти на Україну, що вона готова до денацифікації, бо такої нації і такої країни не існує.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповіла журналіст і політик Юлія Литвиненко.

Гостя програми, коментуючи дані соціологічного опитування групи «Рейтинг», згідно з яким 36% українців ставляться до лідера ОУН Степана Бандери позитивно, натомість 34% – негативно, 26% респондентам складно відповісти, а 5% опитаних узагалі не знають такого, зазначила, що такі результати соцопитування свідчать про те, що українці сьогодні перебувають у пошуках власної автентичності.

«Якщо президент Кучма нас переконав у тому, що Україна – це не Росія, то Ющенко навчив нас якихось дефініцій, і ми усвідомили, хто ж ми є насправді», – зауважила Юлія Литвиненко.

Водночас журналіст додала, що в сусідній Росії людям з телеекранів досі розповідають, що Україна й українська нація не повинні існувати.

«Нам кажуть, що немає такої країни, що немає такої нації. От Аркадій Бабченко розповсюдив фрагмент російського ток-шоу, де точилася дискусія щодо того, що Росія готова напасти на Україну, що вона готова до денацифікації, бо такої нації не існує», – розповіла Литвиненко.

За словами ветерана полку Азов Сергія Коротких, негативно ставляться до історичної постаті Бандери люди похилого віку, які в дитинстві отримали «щеплення» радянської освіти.

«Ці люди настільки зазомбовані, що вони навіть не здатні правильно сказати це прізвище», – констатував Коротких.

Юлія Литвиненко додала: якщо говорити про Бандеру як про символ, то сучасні українці зараз у пошуках саме таких своїх символів.

Нагадаємо, 9 лютого у Києві перед зустріччю з Тимошенко поліція затримала людей із плакатами «Хто замовив Катю Гандзюк?», зокрема членів С14. Згодом до відділку поліції на Подолі прийшли прихильники затриманих, і правоохоронці застосували сльозогінний газ і кийки.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 14:52 :55