Новини » Політика 15 лютого, 2019, 16:15
Росія всіляко хоче вплинути на вибори в Україні – є навіть загроза тероризму, – Турчинов
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов. Фото: turchynov.com
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов. Фото: turchynov.com

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що Росія активізувала свої спроби вплинути на виборчий процес в Україні. Активно використовують агентурні мережі, просувають політичні проросійські проекти.

Зросла навіть терористична загроза, заявив Турчинов під час зустріч із Головою Міжнародної місії зі спостереження за виборами 2019 року в Україні Євгеном Чолієм, передає прес-служба РНБО.

За словами Турчинова, РФ намагається впливати на вибори в Україні, використовуючи широкий спектр гібридних технологій (кібернетичні, інформаційно-пропагандистські тощо).

«Спостерігається активізація агентурних мереж, проросійських політичних проектів та ЗМІ, зростає і терористична загроза. У випадку нездатності проведення зручного для РФ кандидата та посилення впливу проросійських сил, Кремль намагатиметься всіма шляхами скомпрометувати або зірвати виборчий процес, що може значно дестабілізувати ситуацію в нашій державі», – наголосив Секретар РНБО України.

Турчинов зазначив, що силові структури в Україні будуть діяти винятково у межах законодавства і Конституції, не впливаючи на хід виборчого процесу, «але всіляко протидіючи будь-яким намаганням зірвати, скомпрометувати, фальсифікувати чи впливати на волевиявлення громадян».

Євген Чолій підкреслив, що всі члени Світового конгресу українців, представником якого він також є, «розуміють, що Україна протистоїть брутальній російській агресії». «Ми всі розуміємо підстави, чому Україна не допускатиме на свою територію спостерігачів з РФ», – сказав він.

Загалом, за словами Чолія, у день виборів в Україні будуть працювати близько тисячі міжнародних спостерігачів, з них більш як двісті – з української діаспори, які вільно володіють українською мовою, «що дозволить їм об’єктивно оцінювати та оперативно реагувати на будь-які ситуації».

«Як спостерігачі за виборами, ми будемо постійно моніторити і всіляко протидіяти спробам РФ дискредитувати вибори в Україні», – сказав Голова Міжнародної місії зі спостереження за виборами 2019 року в Україні.

Додамо, Наприкінці лютого ЄС може визначитися з новими санкціями проти Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 00:39 :16