Новини » Політика 15 лютого, 2019, 14:41
Правозахисниця пояснила, за що наших спостерігачів видворили з Казахстану

Українців Людмилу Волошину та Валерія Явтушенка депортували з Казахстану за надуманим приводом через втручання у справу над Айгуль Акбердієвою.

Відповідну інформацію надала волонтерка Італійської федерації з прав людини Наталія Панченко, передає «Українська правда».

У постановах суду у справі Волошиної та Якушенка вказується, що спостерігачі нібито не надали документи про здійснення ними місії Federazione Italiana Diritti Umani, а в системі міграційної служби «Беркут» мета прибуття вказана як «приватна».

Дані до міграційної системи вносять працівники служби – особа, яка перетинає кордон, їх не бачить, а заповнює міграційну картку, зазначає Панченко.

«У Якушенка цю карту забрали ще в суді і більше не повернули, Людмилі ж вдалося зробити фото своєї карти, де видно, що в день в’їзду до Казахстану вона чітко вказала свою ціль перебування – «моніторингова місія FIDU», – наголосила правозахисниця.

Панченко зазначила, що правозахисна місія Federazione Italiana Diritti Umani – Comitato Italiano Helsinki (FIDU) діє в Казахстані безперервно з квітня 2018 року – і до документів інших спостерігачів претензій не було.

Волонтер вважає, що у Волошиної й Якушенка виникли проблеми через те, що вони були на суді над Айгуль Акбердієвою, де «судді, незважаючи на тиск зверху, прийняли правомірне рішення».

На суддів почали тиснути – і спостерігачі це зафіксували на фото й відео, поспілкувалися з суддею Маліком Кенжалієвим. Він відкрито заявив про тиск і передав їм докази. Людмила Волошина встигла опублікувати це у Facebook та передати FIDU.

«Після цього спостерігачі і суддя вилетіли з міста Актау, де відбувався суд, до Астани. В Астані, буквально через декілька годин після поселення, Людмилу та Валерія затримали – і поспіхом «шили їм депортацію», – пише Панченко.

«А суддю, тим часом, також схопили, але його не судили, ні. Його в цей час «ламали» спецслужби, їм таки це вдалося», – додає вона.

13 лютого суддя Кенжалієв заявляв, що співробітники Комітету нацбезпеки переслідували його з сином, а також мало не скоїли на суддю наїзд – він встиг відскочити.

Адвокати вже написали апеляційне оскарження щодо Волошиної та Якушенка.

Міністерство закордонних справ України вислало дипломатичну ноту з цього приводу.

За словами Панченко, коли український консул під ніч знайшов Волошину й Якушенка, його до них не пускали.

FIDU та депутати Європарламенту вимагають від Казахстану пояснення ситуації.

Панченко вважає, що в Казахстані ці дії не матимуть наслідків, а суддів залякають – і вирок у справі Айгуль Акбердієвої визнають неправомірним і засудять її.

Нагадаємо, двох затриманих у Казахстані правозахисників депортували до України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 09:48 :34