Новини » Львів 15 лютого, 2019, 10:44
Обвал будинку у Львові: зруйновано газову трубу, електроенергію відновили

Сьогодні відбулося позачергове засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС щодо ситуації з обвалом флігельної частини нежитлових приміщень приватної форми власності в будинку на вул. Личаківській, 7.

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Комісія рекомендувала не відновлювати газопостачання і подачу електроенергії до повного обстеження та складання експертного висновку щодо стану будівлі, а також відселити мешканців однієї квартири, які там проживали постійно.

Також мерія вимагатиме притягнути до відповідальності власника приміщень, який придбав їх на аукціоні з умовою приведення до належного стану.

Як повідомив голова Галицької РА Андрій Зозуля, експертні висновки мають надати сьогодні. Працівники поліції та ЛКП «Муніципальна варта» забезпечують охорону на території, де трапився обвал, щоб унеможливити доступ туди сторонніх людей.

Під час засідання, представники комісії заслухали інформацію від голови Галицької РА Андрія Зозулі щодо проведених оперативних заходів та стану будівлі.

«На вул. Личаківській, 7 стався обвал флігельної частини нежитлових приміщень приватної форми власності. Нагадаю, що наказом департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР приміщення було визнане аварійним. У 2015 році його викупили через аукціон. Згідно з договором купівлі-продажу, новий власник мав провести роботи з виведення приміщень з аварійного стану. Однак таких робіт він не провів. Хочу відзначити, що будинок не є пам’яткою архітектури. Мешканці проживали лише в одній квартирі, а решта – це не житлові приміщення.

Зараз проводиться обстеження стану приміщень. Загрози обвалу будівлі немає. Подачу електроенергії до будівлі відновили. Щодо газопостачання, то зруйновано газову трубу. На місці події працює газова служба.

Нам вдалося сконтактувати з власником приміщень, який перебуває за межами Львова. Є розуміння з його боку, і він погоджується здійснити необхідні заходи щодо обстеження і відновлення приміщень. Також маємо розуміння мешканців, яких відселили», – доповів Зозуля.

У свою чергу директор департаменту житлового господарства на інфраструктури ЛМР Ірина Маруняк, повідомила про кількість аварійних будинків у місті та роботу, яка проводиться для виведення їх з аварійного стану.

«З 2014 року сім будинків виведено з аварійного стану за кошти місцевого бюджету. Станом на сьогодні у місті Львові 16 будинків є аварійними. На цей рік передбачено виведення з аварійного стану п’ятьох будинків, на це передбачено 2 млн грн. Ми розпочинаємо цю роботу і будемо продовжувати до 2020 року. Залишається ще в роботі 11 будинків, які необхідно також виводити з аварійного стану.

Кожного року ми приділяємо цьому увагу, і, починаючи з 2014, постійно в місцевому бюджеті передбачаємо кошти на виведення будинків з аварійного стану», – зазначила Маруняк.

Як наголосив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак, газопостачання і подачу електроенергії до будівлі можна відновити лише після повного обстеження та складання експертного висновку щодо стану будівлі. А також, за потреби, має бути надане тимчасове помешкання для мешканців однієї квартири, які там проживали постійно.

«Звертаю увагу ще раз: власники об’єктів нерухомості (житлових і нежитлових) несуть персональну відповідальність за стан будівель, за недоведення їх до аварійного стану, за нормальну експлуатацію, за правильну і безпечну експлуатацію всіх мереж (газових, електричних). Внаслідок того, що люди так поверхнево ставляться до своїх обов’язків, маємо цілий ряд випадків отруєння чадним газом і інше. І те, що вчора сталось, – це теж яскравий приклад такого ставлення. Я думаю, і поліція пропрацює з цим власником приміщень щодо всіх речей, які він мав виконати, однак не виконав», – наголосив Бабак.

«Мерія вимагатиме притягнути до відповідальності власника приміщень на вул. Личаківській, 7 за те, що він не виконав свої зобов’язання, взяті на себе під час купівлі цих приміщень з аукціону. Я буду просити провести службове розслідування по лінії міста також: як наше ЛКП реагували-не реагували. І в разі виявлення порушень – вжити відповідних заходів.

Також є пропозиція, щоб особливо в центральній частині міста: Галицький і Личаківський район, провести інвентаризацію. Можливо, є ще якісь приміщення, які на сьогоднішній день не визнані аварійними, але можуть містити загрозу. Бо слід усвідомлювати, це просто дуже добре, що там нікого не було вчора під час тих подій», – резюмував в.о. міського голови Львова Геннадій Васьків.

Нагадаємо, у Львові, на початку вулиці Личаківської обвалилася стіна триповерхового будинку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 10:24 :52