Новини » Світ 1098 Читать эту новость на русском

Новий скандал між Польщею та Ізраїлем набирає обертів: посол божиться, що все – неправда

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький та прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху. Фото: EPA-EFE/PAWEL SUPERNAK

Близькосхідна безпекова конференція, що у четвер завершилася у Варшаві, запам’ятається не лише важливою міжнародною зустріччю, а й гучним скандалом, що вибухнув між Польщею та Ізраїлем. Його причиною стала публікація ізраїльською газетою «Jerusalem Post» заяви прем’єр-міністра Беньяміна Нетаньягу: «Польський народ співпрацював із нацистським режимом у вбивстві євреїв під час Голокосту». Посольство Ізраїлю у Варшаві заперечило, що прем’єр зробив таку заяву.

Про це повідомляє видання Natemat.pl.

За даними ізраїльського видання прем’єр-міністр Ізраїлю висловив таку думку під час відвідин Музею історії польських євреїв – «POLIN». Заява стосувалася минулорічної кризи довкола змін до Закону про Інститут національної пам’яті, які викликали обурення і в Україні. Зміни передбачали, зокрема, тюремне ув’язнення за звинувачення польської держави або польського народу у співвідповідальності за злочини гітлерівців, скоєні під час Другої світової війни.

«Поляки співпрацювали з нацистами, і я не знаю нікого, кого б судили за такі заяви», – заявив Беньямін Нетаньягу.

Ці слова викликали у Польщі справжню бурю. Польські ЗМІ повідомили, що у зв’язку із кризою прем’єр-міністр РП Матеуш Моравецький скасує запланований на наступний тиждень візит до Єрусалиму на саміт Вишеградської групи (18-19 лютого).

На скасування візиту натякав навіть президент Анджей Дуда.

«Якщо заява прем’єр-міністра Нетаньягу прозвучала, так, як її озвучили ЗМІ, то я готовий надати резиденцію Президента Республіки Польща «Замочок» у Віслі для зустрічі прем’єрів Вишеградської групи (V4). У цій ситуації Ізраїль не є добрим місцем для зустрічей, незважаючи на попередні домовленості», – написав президент Польщі у Twitter.

Натомість посольство Ізраїлю у Варшаві, запевнило, що ізраїльський прем’єр нічого подібного у Польщі не говорив.

«Інформація газети «Jerusalem Post» про заяви у Варшаві прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, не відповідає дійсності», – заявила посол Ізраїлю Анна Азарі.

Однак польському МЗС виявилося замало спростування і посла Ізраїлю сьогодні викликали до відомства для надання офіційного пояснення.

На ситуацію блискавично відреагувала і правляча у Польщі партія «Право і справедливість». Її речниця Беата Мазурек заявила, що ПіС підготує резолюцію, що регулює питання про відповідальність за Голокост.

«На наступному засіданні Сейму РП ПіС запропонує резолюцію про відповідальність за Голокост у зв’язку з неприйнятними заявами, які мали місце під час конференції щодо Близького Сходу», – написала Мазурек у Twitter.

Loading...
Loading...
Loading...