Новини » Львів 15 лютого, 2019, 17:48
Львівщина сумує з приводу смерті колишнього прем’єр-міністра Польщі

Перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський висловив співчуття польському народу з приводу смерті колишнього прем’єр-міністра Польщі Яна Ольшевського.

Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної державної адміністрації.

Свої слова підтримки у Книзі Смутку перший заступник записав сьогодні, 15 лютого, у Генеральному Консульстві Республіки Польща у Львові. Також заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко висловив співчуття від громади міста з приводу смерті польського політика.

Нагадаємо, Ян Ольшевський помер 8 лютого у віці 88 років. 12 лютого, глава адміністрації прем'єр-міністра Польщі заявив, що національний траур у зв’язку із смертю Яна Ольшевського розпочнеться у Польщі опівночі у четвер і триватиме до 19:00 суботи.

Довідка IA ZIK.

Ян Ольшевський був прем’єр-міністром польського уряду в 1991-1992 роках, депутатом Сейму РП, дисидентом і правозахисником. Під час Другої світової війни був членом підпільної скаутської організації, а під час Варшавського повстання 1944 р. – зв’язковим. У 2009 році нагороджений орденом Білого орла.

У своїх інтерв’ю Ян Ольшевський акцентував, що події на Волині, не можуть бути причиною, щоб «відмовляти у підтримці сусідові, який бореться зі смертельною загрозою».

«Конфлікт із Україною іноді буває жорстоким і неприємним, проте це суперечка сусідів. Конфлікт із імперською Росією є екзистенційним питанням, у якому ставляться під загрозу буття та незалежність держави. Ось чому поляки та українці є приречені на співпрацю», – зазначив Ян Ольшевський у інтерв’ю для видання українців у Польщі «Наше слово« у лютому 2018 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 21:10 :43