Новини » Політика 15 лютого, 2019, 21:50
«Крим і Донбас – це тільки початок», – дипломат про імперські амбіції Кремля
ZIK
ZIK

Після відновлення Донбасу в статусі автономії за гроші України та партнерів, регіон може бути так само анексований за кримським сценарієм.

Це зауважив радник міністра з питань тимчасово окупованих територій Олександр Левченко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Радник міністра підкреслив: політики з досвідом одразу ж зрозуміють, що заява помічника президента РФ Владислава Суркова є дуже важливою, і це досить серйозний меседж для всього світу.

«Владислав Сурков може сказати набагато більше, ніж може собі дозволити міністр закордонних справ РФ. Із з огляду на таку політику агресора, досить наївно вважати, що Україна невдовзі зможе повернути Донбас, як тільки Росія розвалиться.

Росія не розвалиться – там такі амбіції, щоб розвалити всіх сусідів! «Собирание земель», як говорить Сурков, тільки почалося. Тобто Крим і Донбас – це тільки початок, і машина ще має набрати обертів на ціле століття – це однозначний меседж усій міжнародній спільноті», – застеріг Олександр Левченко.

На думку експерта, окрім України, найбільше перейматися за цілісність своїх кордонів у найближчому майбутньому варто ще й Білорусі, Казахстану та Молдові.

«Нам усім треба готуватися до непростих часів, й однозначно українська армія для нас має бути в пріоритеті. Адже з такими заявами Суркова і перспективами для України ми повинні мати потужні сили, які не дозволять агресору просунитися вглиб країни. Але добре, що Сурков розкрив усі карти та бачення Росії, щоб ніхто більше не мав жодних ілюзій», – зауважив Левченко.

Із огляду на такі факти, аналізує радник міністра, питання автономізації Донбасу, що пропонують окремі політичні сили, в українському контексті потрібно розглядати дуже обережно.

«Після того, як Кримська автономія в один момент, за 18 днів та після проведення псевдореферендуму, прибирається до рук, то автономізація Донбасу є досить ризикованим кроком. Росія фактично пропонує з Донбасу зробити автономію, вкласти європейські та українські гроші у відновлення регіону, а це десятки мільярдів доларів, а потім так само провести референдум й окупувати територію за кримським сценарієм», – пояснив Олександр Левченко.

Нагадаємо, наближений до Путіна український політик Віктор Медведчук оголосив про свій «мирний план», який передбачає закріплення у Конституції автономного статусу Донбасу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 14:31 :53