Новини » Світ

Дуда, після слів Нетаньяху, пригрозив перенести з Єрусалима саміт Вишеградської четвірки

Президент Польщі Анджей Дуда та прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху. Фото: EPA-EFE/RADEK PIETRUSZKA

Президент Польщі Анджей Дуда погрожує перенести з Єрусалима саміт Вишеградської четвірки (V4), якщо підтвердяться словами прем’єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу про причетність поляків до Голокосту під час Другої світової війни.

Про це, посилаючись на допис у Twitter Дуди, передає РБК-Україна

Дуда зазначив, що готовий перенести зустріч лідерів країн Вишеградської групи (Угорщина, Польща, Словаччина і Чехія), яка має відбутися 19 лютого в Єрусалимі.

«Якщо заява прем’єр-міністра Ізраїлю Нетаньяху звучала так, як повідомляють ЗМІ, я готовий зробити резиденцію президента Польщі – замок у Віслі – місцем зустрічі Вишеградської групи. Ізраїль не є хорошим місцем для зустрічі в такому разі, незважаючи на попередні домовленості», – підкреслив Дуда.

Відзначимо, за даними газети Haaretz, Нетаньяху у спілкуванні з журналістами на конференції по Близькому Сходу у Варшаві, заявив, що «поляки співпрацювали з нацистами». Таким чином, він прокоментував закон про Голокост, який привів до конфлікту у відносинах Польщі з Ізраїлем, Україною і США. Закон вводив кримінальну відповідальність (тюремне ув’язнення на строк до трьох років) за поширення ідей про провину польського народу або держави в злочинах Третього рейху.

Loading...