Новини » Світ 15 лютого, 2019, 10:57
Британський уряд відмовився допомогти 19-річній вагітній, яка пов’язана з ІДІЛ
Шаміма Бегум. Фото: EPA-EFE/LONDON METROPLITAN POLICE
Шаміма Бегум. Фото: EPA-EFE/LONDON METROPLITAN POLICE

Вагітна дівчина-підліток, яка одружена на бойовику ІДІЛ, залишатиметься у Сирії: Великобританія відмовилася допомогти її повернутися до країни.

Міністр безпеки Великобританії, Бен Воллес, сказав, що «не ризикуватиме британськими життями» заради допомоги Шамімі Бегум повернутися до країни, – інформує видання Independent.

Урядові джерела підтвердили виданню The Independent, що він не проводитиме переговорів щодо її виїзду з табору, де перебувають майже 40 000 членів сімей бійців ІДІЛ.

19-річна британка Шаміма Бегум, учениця лондонської школи Bethnal Green Academy, разом з двума подругами, Амірою Абасе та Кадізою Султана, втекла до Сирії у 2015 році.

Шаміма та Аміра досі живуть у Сирії, проте їхня подруга Кадіза Султана загинула під час авіаудару у 2016 році.

Навколо справи розгорнулися бурхливі дебати щодо того, чи слід вважати дівчат, яким було на час втечі 15 і 16 років, жертвами ІДІЛівської пропаганди.

Шаміма сказала, що її не зворушила жорстокість групи, коли вона побачила у смітнику відрізану голову, проте критикувала ІДІЛ лише за те, що він ув’язнює власних бійців.

«Я не шкодую, що приїхала сюди, – сказала вона The Times. – Я не та сама дурненька 15-річна школярка, яка втекла з Bethnal Green чотири роки тому».

Вагітна 19-річна дівчина сказала, що двоє її маленьких дітей померли від голоду, і що вона хоче повернутися до Великобританії для безпеки її третьої дитини.

На запитання, чи варто розглядати Шаміму як жертву ІДІЛівської пропаганди, беручи до уваги те, що вона була ще дитиною, коли приєдналася до терористичної групи, пан Воллес відповів: «Ми не повинні забувати, що джихадських наречених вчили халіфату. Вони покликані слідувати та підтримувати його у Великобританії».

Пан Воллес сказав, що, як громадянка Британії, пані Бегум має законне право на повернення, проте її справу розслідуватиме контртерористична поліція та, за наявністю доказів скоєння злочинів, вона буде притягнена до кримінальної відповідальності.

Він додав, що, оскільки у Сирії немає консульських служб, пані Бегум доведеться їхати до Туреччини чи Іраку для отримання будь-якої допомоги.

«Я не збираюся ставити під загрозу життя британських громадян, шукаючи терористів або колишніх терористів у неблагополучній державі... за діями слідують наслідки», – сказав Воллес BBC.

«Деякі були завербовані ще підлітками, проте тепер вони дорослі – деякі з них є запеклими бійцями», – додав він.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-26 10:43 :32