Новини » Львів 15 лютого, 2019, 17:00
445 років «Апостолу», свято шоколаду, виставка про грудне вигодовування. Афіша
Свято шоколаду у Львові. Фото: moemisto.ua
Свято шоколаду у Львові. Фото: moemisto.ua

Зима усе хирлявіше, а весна, відповідно, все яскравіше – світить сонцем у наші віконця. Свято всіх закоханих відсвяткували, а сьогодні, на Стрітення Господнє бабаки і бабачихи прокидаються та пророкують про прихід весни. Львівська бабачиха Маруся напророкувала ранню весну. Будемо надіятися, що так воно і буде. Цими вихідними у місті Лева багато цікавих виставок та святкових і пізнавальних дійств, які варто відвідати. Більше того, погода обіцяє буде дуже теплою (+10 градусів тепла), тому можна нагулятися.

Про це та інше в Афіші.

Львів’ян та гостей міста запрошують на Національне свято шоколаду. Воно проходитиме у Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) з 14 до 17 лютого.

У програмі свята: традиційний шоколадний ярмарок, майстер-класи від професійних творців шоколаду, мистецькі шоколадні інсталяції, конкурси, ігри для дітей.

Відвідувачі зможуть покуштувати шоколадні напої, поласувати солодощами ручної роботи, придбати «шоколадні» сувеніри, а також власноруч виготовити шоколадну свічку.

«Національне Свято шоколаду – це всеукраїнська подія, яка збирає кращі солодкі бренди та виробників шоколаду ручної роботи України. Під час свята найкращі виробники шоколаду України представляють найсмачнішу свою продукцію», – додають організатори.

Крім цього львів’ян запрошують на Фестиваль глінтвейну. Він також проходить цими вихідними у Палаці мистецтв. Відвідувачі зможуть спробувати глінтвейни у різних варіаціях, а також дізнатися незвичні рецепти його приготування.

Любителі балету матимуть змогу 17 лютого о 18:00 у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28) побачити «Лебедине озеро». «Лебедине озеро» – переказ старовинної німецької легенди. Молодий принц Зігфрід закохується у зачаровану принцесу-лебедя Одетту. Його щира любов і вірність повинні допомогти їй позбутися від лебединого прокляття чаклуна Ротбарта і повернути людську подобу назавжди.

Виставки

Виставка «Апостол 1574-2019: Книга та читачі» у Музеї Пінзеля (пл. Митна, 2). 15 лютого 2019 виповнюється 445 років від дня виходу в світ першої друкованої книги України – Апостола, виданого Іваном Федоровичем у Львові цього дня 1574. У фондах Музею староукраїнської книги Львівської Національної Галереї Мистецтв ім. Бориса Возницького зберігається один із примірників цього видання, який походить із церкви Симеона Стовпника села Лісневичі Пустомитівського району Львівської області. До Музею кодекс потрапив з експедиції 1968 року. Він відзначається наявністю чималої кількості записів, які розкривають історію його побутування від часу створення до моменту надходження у Львівську картинну галерею (тепер – Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького). До виставкового проекту у сакральному просторі залучено також рукописний Апостол першої третини XVII століття, переписаний із друкованого видання 1574 року.

Благодійний аукціон #SaveKosmolinska у Мистецькій галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18). Спеціальна виставка-продаж на підтримку Наталки Космолінської. Понад півсотні полотен, серед яких Юрко Кох, Роман Петрук, Володимир Богуславський, Юрко Іздрик, Олег Денисенко та багато інших знаних митців – передані на добру справу порятунку життя редакторки та критикині.

Виставка Олександра Ройтбурда Passe-partout у Культурно-мистецькому центрі «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35). Персональна виставка художника об’єднує як нові твори Ройтбурда, так і створені вже давніше. Так, у виставці «Passe-partout» є картини з циклу «Осторожно, окрашено!» (2016), живопис початку 90-их та картини, які він творив в часі Майдану. До прикладу, картину «Зеленочеловеческое. Слишком зеленочеловеческое» автор створив, коли дізнався про «зелених чоловічків» в Криму.

Виставка Олега Фоміна UnReadable у книгарні «Книжковий Лев» (просп. Шевченка, 14). Олег Фомін – нова вільна постать в укр арт-просторі. Родом із Кам’янця-Подільського.

Виставка «Грудне вигодовування у публічному просторі» в URBAN бібліотека (вул. Устияновича, 4). Виставка спрямована на підвищення культури сприйняття жінок-годувальниць у суспільстві.

Виставка Наталі Федунь «Ритми» у мистецькій галереї «Зелена Канапа» (вул. Вірменська, 7). В основу графічних композицій виконаних в техніці лінориту створених Наталею Федунь ліг типографічний елемент, що творить велике цілісне зображення. Метою, яку переслідувала автор виставки, стало бажання привернути увагу глядача як до великого зображення, так і до окремої деталі що його творить.

Вистави

Вистава «Королева краси» 16 лютого о 19:00 у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3). Історія старої жінки Меґ, яка живе у малому селі в Ірландії, де ув’язнила себе і тепер робить все можливе, щоб ув’язнити свою доньку Морін. Тема периферійної, ізольованої людини, яка прагне омріяного життя, але не в змозі його досягнути. Через страхи минулого, що переносяться на реальність, нездатність реалізовувати свої мрії, це бажане життя залишається непрожитим. Таким є ментальний парадокс, що притаманний, зокрема, українському суспільству: прагнути кращого, але не робити зусиль задля його досягнення, натомість, ми видаємо бажане за дійсне і живемо ілюзією.

Вистава «Чоловік моєї дружини» 17 лютого о 18:00 у театрі ім. Марії Заньковецької, камерна сцена (просп. Свободи, 26). Професія провідниці вимагає від Драгіци жити за чітким графіком руху поїздів міжміського сполучення, частих довгих відряджень, що надають її сімейному існуванню барв постійних зустрічей та прощань. Такі міграції жінки зводять в одній кімнаті двох чоловіків, схожих і не схожих одночасно. Жаркець хороший батько, любить прибирати дім та створювати затишок, Креше – чудовий кухар й пристрасний коханець. Ідеал чоловіка, поділений на двоє і, можливо, єдиний варіант для розумної жінки, аби жити у гармонії.

Вистава «Танець життя» 17 лютого о 18:00 у Львівському академічному духовному театрі «Воскресіння» (пл. генерала Григоренка, 5). Вистава класика української драматургії Олександра Олеся, яка включає чотири одноактні п’єси: «Танець життя», «По Мюллеру», «Юність» та «Патріот». Вистава різножанрова, де переплітаються комедія, драма, трагедія, водевіль.

Вистава «Музична крамничка» 17 лютого о 12:00, 14:00 та 16:00 у Львівському академічному театрі естрадних мініатюр «І люди, і ляльки» (вул. Фредра, 6). Це простенька повчально-іронічну історія про сліпу материнську любов, про справжні і позірні цінності. У виконанні чудових ляльок і талановитих акторів, вишуканому сценічному оформленні і в супроводі старих львівських мелодій з однаковим задоволенням і користю подивляться як діти, так і дорослі.

Вистава «Лісова пісня» у 17 лютого о 19:00 у Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса (вул. Леся Курбаса, 3). Вистава за п’єсою Лесі Українки у трьох колядах (за підтримки Благодійного Фонду «Розвиток України»). У виставі використані пісні фольклорних гуртів «Кросна», «Божичі», «Древо».

Вистава «Калігула» 17 лютого о 19:00 у Львівському академічному драматичному театрі ім. Лесі Українки (вул. Городоцька, 36). Керовані бажаннями, люди, рано чи пізно, опиняються в ситуації коли бажане стає неможливим з різних причин. І саме тут свобода стає небезпечною. В ситуації усвідомлення абсолютної самотності, керуючись абсурдним бажанням неможливого, людина стає здатною на все. Суспільство приречене. Краса не рятує. Любов – всього лиш інструмент для маніпуляцій. Все, що залишилось від цивілізації та культури – порожні форми. Чи зможемо ми знайти новий зміст?

Прем’єра вистави «Аліса» 16 лютого о 15:00 та 17 лютого 2019 о 12:00 і 15:00. Книга «Аліса в дивокраї» Льюїса Керрола дарує нам величезне поле інтерпретацій. Режисер Ірина Ципіна розглядає цей твір як подорож дівчини у світ власних фантазій в пошуках самої себе. Абсурд, який Аліса спостерігає у Дивокраї, – це абсурд безглуздих правил, які нав’язує нам суспільство.

Концерти

Опера «Дон Паскуале» 16 лютого о 18:00 у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької (просп. Свободи, 28). Дон Паскуале (італ. Don Pasquale) – опера-буфа в трьох актах італійського композитора Гаетано Доніцетті. Італійське лібрето Джованні Руффіні – переробка більш раннього (1810) лібрето Анджело Анеллі «Сер Марк Антоніо».

Концерт «Гід по органній музиці» 16 лютого о 14:00 та 17 лютого 2019 о 19:00 у Будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8). У цьому концерті дуже багато цікавинок. Адже більш ніж 400-літню історію органа нам пропонують прожити за годину з лишнім. Найдобірніші твори органних «титанів» від Надії Величко та розповідь Олександра Міщука, від якої точно ніхто не нудьгуватиме!

Фортепіанний концерт «Тільки жіночі імена» 16 лютого о 19:00 у кав’ярні «Штука» (вул. Котлярська, 8 (бічна вул. Шпитальної)). На фортепіанному концерті Олексія Карпенка звучатимуть популярні мелодії сучасних українських та іноземних співачок в авторських інтерпретаціях.

Концерт «Ірмос. Стрітення» 16 лютого о 19:00 у Будинку органної та камерної музики (вул. Бандери, 8). Стрітення – одне з найголовніших християнських свят. Це зустріч зими і весни, Старого і Нового Завіту, людини із людиною. Це шлях від молитви Свята Різдва до молитви свята Стрітення. Програму вечора складуть давні духовні наспіви з галицьких рукописів та стародруків XVII-XVIII століть. Виконується старослов’янською мовою.

Фільми

Події драми «Крути 1918» розгортаються на фоні доленосних історичних подій у країні. Стрічку зняв український режисер Олексій Шапарєв за сценарієм Костянтина Коновалова. Проект приурочено до 100-ліття утворення УНР та 100-ліття бою під Крутами. Фільм став одним із переможців підчингу Держкіно та отримав фінансування із держбюджету у розмірі 26 млн.грн. Основні зйомки проходили пізньої осені 2017 року у Києві. Станцію Крути, де відбувся бій, не знімали, замість неї збудували відповідні декорації на Черкащині.

Січень 1918 року. До Києва стрімко наближаються більшовицькі загони, що прагнуть встановити на українських землях радянську владу. На захист батьківщини стають усі боєздатні військові УНР. Залізничну станцію Крути, через яку в напрямку столиці мають пройти більшовики, захищатимуть 400 юнаків, студенти та курсанти. Серед захисників – Андрій та Олекса Савицькі, сини генерала.

 

Німецька комедія «100 речей та нічого зайвого» розповідає про двох друзів, які вирішили пожити аскетично. Сценаристом та режисером картини став Флоріан Давід Фіц. Він же виконав одну з головних ролей. Найбільший досвід у кіно Фіц має саме як актор – знявся у 43 стрічках. Новий фільм є його третьою режисерською роботою та шостим написаним сценарієм.

Кожен із нас залежить від чогось. Через ці залежності людей називають інфоголіками, шопоголіками, ігроманами… Друзі Пауль (Флоріан Давід Фіц) та Тоні (Маттіас Швайгхьофер) не виключення. Пауль не уявляє себе без сотень пар взуття. Тоні цікавиться усім, що стосується його зовнішності. Якось на корпоративній вечірці хлопці укладають парі, що зможуть прожити без своїх лахів 100 днів. Раз на добу опівночі один предмет на вибір можна собі повернути. За дотриманням правил суворо слідкують добрі друзі, а тим часом приятелям доведеться жити без нічого у порожніх квартирах.

 

В основі сюжету фантастичного бойовика «Аліта: Бойовий ангел» – однойменна манга Юкіто Кісіро. Начерки сюжету були зроблені Кісіро на початку його кар’єри, однак були відкинуті редакторами і довгі роки чекали свого часу. У 1991 році в Японії вийшла перша манга про дівчину-кіборга. Згодом історія лягла в основу аніме. Про бажання перенести сюжет на великий екран першим заговорив Джеймс Кемерон. Тривалий час вважалося, що саме він займе режисерське крісло. Але він обмежився продюсуванням і участю у написанні сценарію. Режисуру довірили Роберту Родрігесу. Такі рішення пояснюються зайнятістю Кемерона в сиквелах «Аватара».

Дії фільму розгортаються в далекому майбутньому. Доктор Ідо випадково знаходить залишки кіборга. З уламків він відновлює дівчину, яка розуміє, що відмінно володіє бойовими прийомами. Але ось звідки у неї ці знання і хто вона – це належить згадувати і відновлювати по крихтах.

 

Комедія «Продюсер» виробництва Firework Sound – це український варіант класичного для Голлівуду жанру роуд-муві, коли усі пригоди з героями трапляються в дорозі. Режисерське крісло довірили Сергію Вейну. Продюсуванням фільму зайнялися Станіслав Тіунов, Володимир Сивоконь та Євгеній Дворник. На головну роль обрали популярного телеведучого Олексія Дурнєва. А компанію на екрані йому складуть Даша Астаф’єва та Павло Зібров. Зйомки стрічки розпочались у серпні 2018 року і завершились в жовтні 2018 року. Оператор-постановник фільму – Євген Ушаков

Знайомтесь – це Олексій Дурнєв. Він кінопродюсер, і доволі хороший, з огляду на успіх попередньої картини та заплановані зйомки наступної. Біда в тім, що Олексій дуже любить відпочивати. Витративши на вечірки усі гроші, і не тільки свої, а й виділені на новий фільм, хлопець розуміє, що завтра починаються зйомки. Тепер йому треба не просто знайти десь величезну суму, а й власноруч відвезти її за місто на знімальний майданчик. Було б дивно, якби дорогою Олексій не вплутався в нову халепу.

 

Фантастичний трилер «Медовий місяць» є дітищем Себастьяна Ґут’єрреса із Венесуели. Він сам написав сценарій та посів режисерське крісло. У зйомках залучив усього п’ятеро акторів, серед яких найважливіша роль дісталася австралійській моделі та акторці Еббі Лі («Шалений Макс: Дорога гніву»).

 

Комедійна драма «Зелена книга» заснована на реальних подіях. Режисурою стрічки займався Пітер Фарреллі. У написанні сценарію брав участь Нік Валлелонга, родич водія, показаного в картині. Разом з тим родичі Дона Ширлі виступили з критикою картини, звинувативши творців у перекручуванні фактів. Назва фільму вказує на довідник, що видавався спеціально для темношкірих людей та вказував місця, де їм дозволялося зупинитися на ночівлю, поїсти або заправити машину.

Сполучені Штати Америки, 1960-ті роки. Талановитий темношкірий піаніст Дон Ширлі (Махершала Алі) готується до турне по півдню Сполучених Штатів. У якості водія та особистого помічника він наймає Тоні Валлелонга, італійця за походженням, відомого своєю невихованістю та балакучістю. Попри недоліки, Тоні вправно орудує своїми кулаками, тож музикант зможе почуватися у безпеці. Подорожуючи, вони зближуються та вчаться один в одного як треба жити, аби отримати від життя те, що хочеш.

Мультики

Анімаційний фільм «Лего. Фільм 2» є четвертою частиною франшизи та прямим продовженням однойменного мультфільму, що вийшов на екрани в 2014 році. Роботи над проектом почались ще до прем’єри першої частини. Мультфільм двічі змінював режисера і зрештою постановкою зайнялися Майк Мітчелл і Тріша Гам. Над сценарієм працювали спільно Рафаель Боб-Ваксберг, Метт Фогель та Філ Лорд, який писав історію до першого мультфільму.

Події розгортаються через 5 років після перемоги над Лордом Бізнесом. Прибульці-руйнівники з планети DUPLO намагаються знищити світ швидше, ніж його можна було б відбудувати. Аби протидіяти їм, герої збираються разом. Та руйнування – не найстрашніше з того, що роблять незвані гості. Вони викрадають героїв. Серед викрадених опиняються друзі Емета: Бетмен і Люсі. Завжди оптимістичний Емет не сидить склавши руки, він вирушає у далекий космос на порятунок друзів, не забувши при цьому прихопити записи чудової підбадьорюючої музики.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 23:45 :02