Новини » Політика 14 лютого, 2019, 21:38
Юрій Левченко заявив про соціологічний феномен президентських виборів
ZIK
ZIK

У цій передвиборчій кампанії досить значний відсоток українців ще не визначилися із вибором кандидата, чого ніколи не булу в попередні роки.

Це зауважив народний депутат України Юрій Левченко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Народний депутат підкреслив, що до будь-яких соціологічних досліджень в Україні ставиться дуже скептично, оскільки особисто на собі відчув, як це працює.

«Під час моєї боротьби проти корупціонера Пилипишина соціологи за тиждень-два показували, що в мене рейтинг в три рази нижчий, ніж у нього, але я чомусь потім перемагав. До того ж під час цієї боротьби до мене приходили деякі соціологи і пропонували заплатити за рейтинг. Так, у 2012 році розцінки були 50-60 тисяч гривень, після чого обіцяли «намалювати» будь-який рейтинг. А в 2014 році ставки зросли і складали вже 120 тисяч гривень», – підкреслив Юрій Левченко.

Щодо того, які кандидати в президенти дійсно мають шанси потрапити до другого туру, то депутат все ж погодився із існуючими рейтингами.

«Я погоджуюся, що потрапити в другий тур сьогодні найбільше шансів мають Порошенко, Тимошенко і Зеленський. Але варто зазначити, що телебачення нам показує кінцеву вижимку з опитувань, тоді як глибинно в роботу соціологів ніхто не вдивляється. Тоді як соціологи зазначають, що різниця між двома лідируючими кандидатами є в межах похибки, і як у такій ситуації можна будувати чіткі прогнози?» – зауважив Левченко.

До того ж, зазначив депутат, у цій передвиборчій кампанії ще є такий феномен, що досить значний відсоток українців ще не визначилися із вибором, чого ніколи не було в попередні роки.

«Згідно зі статистикою, із вибором кандидата не визначилося близько 27% громадян, і їхні голоси можуть піти будь-куди. Але виборці, передусім, мають дивитися не на рейтинги, а як кандидат чи його партія голосує у Верховній Раді, що в них написано в декларації, і в першому турі робити вибір на користь добра, а не шукати менше зло», – закликав Юрій Левченко.

Нагадаємо, у Національній поліції заявили, що від початку передвиборчої кампанії поліція відкрила 52 кримінальні провадження. Крім того правоохоронці склали 303 адміністративні протоколи за фактами порушення у виборчій сфері.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 04:48 :55