Новини » Суспільство 14 лютого, 2019, 11:24
Єпископа УПЦ МП Гедеона не впустили в Україну через недійсні документи, – ДПСУ
ZIK
ZIK

Вчора, 13 лютого, в аеропорту «Бориспіль» було відмовлено у перетині українського кордону Юрію Харону, якого також знають як єпископ УПЦ МП Гедеон. Оскільки, Держприкордонслужба мала інформацію про те, що ця особа позбавлена громадянства України, відповідно, його документи були недійсними. Саме тому у нього не було жодних підстав для в’їзду в Україну.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK розповів помічник голови Державної прикордонної служби України Олег Слободян.

«Депортація – це не той термін, який в конкретному випадку можна вживати, адже Державна прикордонна служба немає повноважень когось позбавляти громадянства. Прикордонники діяли в межах повноважень і під час контролю людей, які прилетіли із Франкфурта громадянин Юрій Харон подав на контроль закордонний паспорт громадянина, який проходить по базі недійсних або втрачених», – розповів Слободян.

Тому, за його словами, на підставі чинного законодавства прикордонники відмовили цій особі у перетині кордону. Документ вилучили, а громадянина повернули зворотнім рейсом.

«Він зареєструвався на рейс, як громадянин США, але під час прильоту у «Бориспіль» подав паспорт громадянина України, який є недійсним. Тобто у нього не було підстав для перетину державного кордону України, оскільки, у нього не було дійсного документу, адже він позбавлений громадянства України», – сказав він.

Але й Слободян наголосив: якщо священнослужитель знову приїде в Україну і надасть дійсні документи, то ДПСУ імовірно зможе його пропустити.

«Ми займаємося прикордонним контролем, а не політикою. Тому, якщо цей громадянин прилетить і надасть для паспортного контролю інший документ, то рішення про перетин кордону буде ухвалюватись прикордонниками в межах своїх повноважень на підставі всієї інформації, яка буде на той момент», – зазначив Слободян.

Нагадаємо, затриманого в аеропорту «Бориспіль» архієрея Української православної церкви Московського патріархату Гедеона (Юрія Харона) повертають до Сполучених Штатів, звідки він прилетів 13 лютого.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 21:36 :13