Сьогодні відзначають Міжнародний день дарування книг

Фото з відкритих джерел

Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) – це добровільна ініціатива, яка направлена на підвищення інтересу і доступу до книг як дітей, так і дорослих. Мета заходу – надихнути людей по всьому світу подарувати книгу – бібліотеці, другу, членам родини.

Міжнародний день дарування книг започаткувала у 2012 році американка Еммі Бродмур. Основна мета – надихнути людей у всьому світі подарувати 14 лютого книгу дитині. Неймовірно, але сьогодні багатьом дітям книги малодоступні з найрізноманітніших причин.

У цей день люди дарують книги дітям та надихають на це інших: дарують знайомим і рідним; залишають книги в приміщеннях, де є велика кількість дітей, але мало книг; жертвують свої книги бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням і т. д.; розповідають про це на своїх сайтах, в блогах, соціальних мережах.

Бібліотеки, письменники, видавці, книжкові магазини, громадські організації та інше, також долучаються до святкування Міжнародного дня дарування книг. У цей день, зазвичай, прийнято надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати твори друку бібліотекам і благодійним організаціям, що займаються розвитком грамотності.

Використано матеріали з відкритих джерел

Loading...