live
Новини » Політика

Президент заявив, що через тиждень доповідатиме в ООН про ситуацію на Донбасі

ZIK

У Нью-Йорку, з трибуни Генеральної асамблеї ООН, Президент України вперше вимагатиме захисту суверенітету нашої держави.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час святкування 85-річчя підприємства «Турбоатом», з якого вів трансляцію телеканал ZIK.

«Російська анексія Криму, незаконна окупація частини Донбасу – з цим всім ми зіткнулися. Менше, аніж через тиждень я буду в Нью-Йорку, з трибуни Генеральної асамблеї ООН, вперше доповідати про ситуацію на окупованих територіях. Я буду вимагати захисту суверенітету територіальної цілісності і незалежності України, бо окупація принесла не лише численні страждання, а й вдарила по промисловості», – наголошує президент.

Планомірне і поступове витіснення українських підприємств з російського ринку почалося не в 2014 році, а на початку 2000-х, підкреслює Петро Порошенко.

«Через кабальні угоди 2009 року, Україна платила завищену ціну. Ми взяли на себе зобов’язання купувати 52 мільярди газу щорічно. У контракті був закладений принцип: бери або плати», – розповідає президент.

До того ж Петро Порошенко розповідає про те, які об’єми газу тепер споживає Україна.

«Скільки Україна використала в 2017 році? Чотирнадцять мільярдів кубів газу. А у 2018 році – десять з половиною. Це наш рішучий крок щодо підвищення енергетичної ефективності, забезпечення енергетичної незалежності держави. Ми вистояли без російського газу, пішли в Стокгольмський арбітраж і виграли в Росії більш, як чотири з половиною мільярди доларів, які Україна по цьому злочинному контракту переплачувала», – додає президент.

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко пояснив, чому «Турбоатом» є флагманом для економіки України.Loading...
Loading...
Loading...