Новини » Політика 14 лютого, 2019, 13:53
Порошенко: За 2018 рік ВВП був найбільшим за останні сім років
ZIK
ZIK

Кремль посилив економічну блокаду проти України. Та незважаючи на це, протягом дванадцяти кварталів ВВП зростав. До слова, у 2018-му він був найбільшим за останні сім років.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час святкування 85-річчя підприємства «Турбоатом», яке транслював телеканал ZIK.

«Після анексії Криму, Росія на Донбасі окупувала понад двадцять відсотків промислового потенціалу України. Кремль продовжив і посилив економічну блокаду. Найбільше постраждали ті, хто на сході держави, де промисловий центр України і російськомовні громадяни», – каже президент.

Незважаючи на всі перепони, Україна уникнула дефолту, стабілізувала національну валюту, зазначає Петро Порошенко.

«Ми забезпечили зростання ВВП протягом дванадцяти кварталів. До слова, за 2018 рік ВВП був 3, 4 відсотки. Тобто, є найбільшим за останні сім років. Також вперше за п’ять років інфляція склала менше десяти відсотків», – зазначає президент.

Золотовалютні резерви держави, які забезпечують стабільність національного курсу, економіки перевищили довоєнний рівень, звертає увагу Петро Порошенко.

«Вони склали майже 21 мільярд доларів. Наголошу, що гроші МВФ дбайливо зберігаються в національних золотовалютних резервах», – запевняє президент.

Курс гривні останні три роки – стабільний, а протягом останнього року навіть зміцнився на майже півтори відсотки, каже Петро Порошенко.

«Всі говорили, що банківську систему України не можна утримати. Приблизно вісімдесят відсотків кредитів не обслуговувалися. Та у 2017-2018 роках вперше банківська система отримала прибуток. Рівень проблемних кредитів – рекордно низький. Гривневі депозити в банках зросли на чотирнадцять відсотків. На мій погляд, це найкращий символ довіри українців», – додає президент.

Нагадаємо, що раніше Петро Порошенко розповів про ріст українського експорту у ЄС, який у 2018 був рекордним.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-21 05:23 :38