Новини » Економіка 14 лютого, 2019, 13:43
Порошенко: У 2018 році експорт у ЄС сягнув найвищої позначки
ZIK
ZIK

Визначну роль в розвитку держави відіграло підписання угоди про асоціацію з ЄС. Як наслідок, частина союзу в структурі експорту складає вже 42,6 відсотки. Росія більше немає важелів тиску на економіку України.

Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час святкування 85-річчя підприємства «Турбоатом», яке транслював телеканал ZIK.

«У 2018 році українці продали до Європи товарів більше, ніж за будь-який інший рік. Наш експорт досягнув найбільшої позначки за всю торгівельну історію стосунків з ЄС. Ми хочемо перетворити Україну на регіонального лідера, з яким будуть рахуватися в усьому світі», – президент.

Однак, без безпечної України не може бути безпечної Європи, наголошує Петро Порошенко.

«Ми маємо бути невід’ємною складовою Європи. А також наріжним елементом європейської безпеки. Адже без безпечної України не може бути безпечної Європи», – запевняє президент.

Також Петро Порошенко підкреслює, що Україна, аби бути регіональним лідером на міжнародному ринку, робить акцент на своїх сильних сторонах.

«Україна є аграрною державою. Щорічно населення світу зростає на 80-90 мільйонів людей. Всі вони хочуть їсти. В Україні минулого року, завдяки інвестиціям і технологіям, зібраний рекордний врожай – сімдесят мільйонів тонн зерна. Важливими також є ІТ-сектор, індустріалізація промисловості, інфраструктурні проекти і логістика, розвиток туризму. Я переконаний, що ці напрямки стануть точками прориву, підштовхнуть нас вперед. Водночас, інвестиції принесуть кошти для створення робочих місць із гідною зарплатою», – каже президент.

Харківська область має великі конкурентні переваги, вважає  Петро Порошенко.

«Харків є центром для міжнародного транзиту товарів, має добре розвинену інфраструктуру банківського сектору – одну з найкращих в Україні. Також великою перевагою є потужний кадровий, інноваційний і науково-технічний потенціал. Харківщина є воротами для доступу на внутрішній ринок України», – запевняє  президент.

У 2018 році найбільшим партнером Харківщини теж був ЄС, звертає увагу Петро Порошенко.

«Наші підприємства навчилися працювати на ринку. Вони закріпили за собою місце, нарощують товарообіг. Особливо важливо те, що експортують не лише сировину, а часто продукцію з високою долею доданої вартості. Чому це стало можливо? Бо в промисловиків України при експорті нема проблем із поверненням ПДВ», – наголошує президент.

Лише за останніх два роки експорт Харківщини на ринки ЄС зріс на сорок відсотків, зазначає Петро Порошенко.

«Завдяки модернізації транспортування, товар до Європи потрапляє вже не за п'ятнадцять діб, а дві. Крім того, я беру участь в переговорах з Трампом щодо термінової поставки товарних локомотивів для української залізниці. Зрештою, ми запустили програму глобальної модернізації», – додає президент.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко заявив, що через тиждень доповідатиме в ООН про ситуацію на Донбасі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 15:31 :17