Новини » Політика 14 лютого, 2019, 14:10
Попри високі рейтинги Зеленського, у нього найменш активні виборці, – експерт

Тенденція показує, що Володимир Зеленський справді вийшов на перше місце в соцопитуваннях. Втім, варто зауважити, що лише 60% його виборців готові прийти на вибори, а це – найнижчий показник активності.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів політтехнолог Олексій Голобуцький.

Він підкреслив, що є певний список соціологічних служб, яким «доводиться довіряти. Тобто, з його слів, за півтора місяці до президентських виборів імениті соціологічні компанії не будуть «палитись» з хибними результатами.

«Ми ж розуміємо, що ці назви лише для спеціалістів і для зациклених на політиці людей. Знаєте, для звичайного водія таксі що «Рейтинг», що Socis, що КМІС – це все з іншої планети. Все залежить лише від медіа, яке це поширює», – запевняє фахівець.

Так, переконаний він, якщо «1+1» поширюватиме соціологічне опитування контори «Роги і копита», де Зеленський перемагає у першому турі, водій цьому дослідженню повірить.

«Головне ж, що ніхто не зможе ні в чому його переконати. Спеціалісти та експерти будуть розповідати, що це «липова» контора, фейковий рейтинг, але це відбуватиметься на телеканал з меншим рейтингом», – зазначив Олексій Голобуцький.

Натомість, підкреслив він, авторитетні компанії, наприклад КМІС, почнуть маніпулювати хіба коли їм буде цілком плювати на власну репутацію.

«Їм можна довіряти. Там можуть бути лише питання до вибірки, у відсотках деяких. Втім, тенденції зараз показують, що Зеленський вийшов на перше місце», – каже політтехнолог.

Проте, наголошує він, у деяких соціологічних опитуваннях є і показник того, яка частка прихильників конкретного політика збираються прийти на вибори.

«У Володимира Зеленського цей показник найменший. Лише 60% людей, які підтримують його, готові прийти на вибори. Ми розуміємо, що його виборці – це категорія 18-35 років. А це – найменш активна аудиторія. Натомість найбільш активна у Порошенка та Тимошенко», – підсумував експерт.

Нагадаємо, у своїх прогнозах щодо результатів президентських виборів букмекери надають перевагу Петру Порошенку. На другому місці Юлія Тимошенко. А от Володимир Зеленський – лише третій.

Читайте більше новин: про вибори Президента 2019

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-20 17:57 :06