Новини » Політика

Окружний адмінсуд надав роз’яснення щодо рішення у справі Супрун

Міністерство охорони здоров’я України. Фото: rbc.ua

Рішення Окружного адміністративного суду Києва у «справі Супрун» пов’язано з тим, що Кабінет міністрів напередодні виправив правові неузгодження щодо виконання нею обов’язків міністра охорони здоров’я.

Про це повідомляє прес-служба Окружного адміністративного суду.

«Окружний адміністративний суд Києва, розглянувши клопотання представника Кабінету Міністрів України про скасування заходів забезпечення позову в адміністративній справі за позовом Ігоря Мосійчука до в. о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун щодо відсутності у неї повноважень міністра, ухвалив – відмовити у задоволенні клопотання уряду та скасував заходи забезпечення позову з власної ініціативи», – нагадується у повідомленні.

Зазначається, що своє рішення суд обґрунтував тим, що Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 13 лютого 2019 року «Про забезпечення безперервності роботи Міністерства охорони здоров’я України» виправив значну частину обставин, що стали підставою для забезпечення даного позову.

«Фактично Кабмін визнав наявність очевидних ознак протиправності, що були викладені в ухвалі про забезпечення позову, та своїм розпорядженням визнав обґрунтованість вжитих судом заходів, встановивши таке правове регулювання правовідносин щодо виконання Супрун обов’язків міністра, яке відповідає чинному законодавству та меті прийняття ухвали», – пояснюється у повідомленні.

Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва вирішив скасувати попереднє рішення, яке забороняло Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.

5 лютого, Окружний адмінсуд Києва частково задовольнив позов народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука і заборонив Супрун здійснювати повноваження виконувачки обов’язків міністра охорони здоров’я. Водночас суд не заборонив їй здійснювати повноваження, які були делеговані як заступнику міністра. Також суд врахував доводи про те, що у Супрун має два громадянства – українське та американське.

У МОЗ заявили, що консультуються з юристами у зв’язку з появою інформації про судову заборону Супрун виконувати повноваження в.о. міністра.

Кабінет Міністрів України висловив підтримку в.о. міністра охорони здоров’я Уляні Супрун.

Про це йдеться у заяві членів уряду з приводу судового рішення про заборону Супрун виконувати обов’язки глави МОЗ. Також про повну підтримку Супрун заявив Президент Петро Порошенко.

Уляна Супрун виконує обов’язки міністра охорони здоров’я з 1 серпня 2016 року.

Loading...