Новини » Політика 14 лютого, 2019, 12:50
ОБСЄ виконала формальну процедуру, надіславши запрошення спостерігачам з РФ, – Кошель
ZIK
ZIK

Російські спостерігачі не можуть бути присутніми на виборах в Україні, адже ще 7 лютого Верховна Рада України ухвалила відповідне рішення. Тому ОБСЄ надіслала запрошення російським представникам, але вона просто виконала формальну процедуру відповідно до свого статуту, бо РФ є її членом.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

«Я вважаю великим позитивом те, що Росія зараз сама заплуталась у своїх позиціях щодо присутності спостерігачів на виборах в Україні. Бо спочатку лунали заяви про те, що вона делегує двох представників до складу делегації ОБСЄ, пізніше говорили про те, що відмовляються з огляду на безпеку і тому не будуть їх делегувати. А зараз пролунала ще одна заява через надіслані їм запрошення від ОБСЄ», – сказав Кошель.

Але, за його словами, російські спостерігачі не можуть бути присутніми на українських виборах, навіть попри надіслане запрошення ОБСЄ.

«ОБСЄ лише виконала формальну процедуру відповідно до свого статуту, адже РФ є її членом. Звісно, ми бачили кілька різних за змістом заяв  ОБСЄ, що позиція України суперечить, але далі були значно міцніші заяви. Тому максимум, що нам загрожує у цьому випадку, це те, що у своїх звітах за підсумками президентських виборів ОБСЄ або інші міжнародні організації можуть вказати на цей факт із нейтральним формулюванням або легкими нотками сумніву, але не більше», – розповів він.

Також він вважає, що у будь-якому разі це не позначиться на позиції міжнародних організацій щодо оцінки виборів в Україні. Тому не варто хвилюватися.

«Я вважаю, що зараз має бути якомога швидше підписаний закон про заборону в’їзду російським спостерігачам, бо такою є позиція парламенту. І навіть Президент оголосив свою чітку позицію з цього питання. Тому я не маю жодних сумнівів, що закон буде підписаний», – зазначив Кошель.

На його думку, росіяни все ж знайдуть вихід, як долучитись до спостереження українських виборів і можуть влаштувати провокацію вже на своїй території.

«Я думаю, що Росія зможе спостерігати лише за екранами телебачення. Але в них навіть є такий термін як «дистанционное наблюдение», де вони спостерігають по телевізору. Тому згодом ми зможемо побачити якусь пропутінську структуру, яка зробить звіт і скаже про те, що українські вибори були найгіршими за всю історію. Бо таке вони вже практикували», – розповів він.

Але експерт наголосив, що визнання чи не визнання на рівні таких моніторингових структур реально не може стати базою  для того, щоб влада ухвалювала будь-які рішення. Тому це матиме хіба черговий маніпулятивний ефект.

«Ми зараз повинні чіткіше захищати свої позиції перед міжнародними організаціями. Бо двох представників, яких делегувала Росія до складу ОБСЄ, представляли структури близькі до їхньої Центральної виборчої комісії. Тобто це є орбітою впливу ЦВК і Україні треба було б наголосити на тому, що Росія присилаючи подібні кандидатури – маніпулює. Бо вони не є представниками реального громадянського суспільства, а штучно створеної структури при російській ЦВК», – прокоментував Кошель.

Нагадаємо, вчора, 13 лютого, Центральна виборча комісія зареєструвала 90 офіційних спостерігачів на виборах президента України. Але в ОБСЄ висловили жаль з приводу рішення України заборонити російським громадянам брати участь в місії зі спостереження за президентськими виборами в Україні 31 березня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 11:51 :38