Новини » Політика 14 лютого, 2019, 6:10
Незаконне збагачення: ЦПК вимагає від ГПУ відкрити справу проти Тимошенко
ЗІК
ЗІК

Центр протидії корупції (ЦПК) вимагає від Генерального прокурора Юрія Луценка порушити кримінальне провадження за фактами можливого незаконного збагачення народної депутатки та кандидатки у Президенти Юлії Тимошенко.

Відповідну заяву про вчинення злочину ЦПК подав 12 лютого.

Наприкінці 2018 року ЦПК надіслав аналогічні заяви до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з відповідними копіями документів, що свідчать про приховані витрати Юлії Тимошенко на послуги американських лобістів.

Зазнчається, що антикорупційні органи мали протягом 24 годин внести відомості до ЄРДР відомості та розпочати розслідування, однак цього не зробили. Це стало причиною звернення організації до суду.

«Солом’янський районний суд Києва відмовився брати на себе відповідальність і виконувати вимоги закону. Судді не захотіли зобов’язати антикорупційні органи відкрити справу проти Тимошенко», – йдеться в повідомленні.

У ЦПК нагадали, що згідно з публікаціями українських та іноземних ЗМІ, американська фірма «Two Paths LLС» у лютому 2018 року найняла піар-компанію «Avenue Strategies Global LLC» представляти інтереси Юлії Тимошенко. Усього йшлося про виплату 390 тис. доларів у 2018 році піарнику, який також обслуговував президента США Дональда Трампа.

«У деклараціях депутатки немає статків, що відповідають витратам у 390 тис. доларів. Відтак незрозуміле походження грошей на послуги американських лобістів може свідчити про незаконне збагачення Тимошенко», – наголосили у ЦПК.

Зазначається, що компанія «Two Paths LLС» могла сплачувати за лобістів для Тимошенко, щоб приховати масштабні витрати на такі послуги. Згідно з законами штату Делавер (США), у якому зареєстрована фірма, офшорні компанії можуть не вказувати своїх реальних власників.

Читайте також: Тимошенко заявила про готовність вести переговори з Путіним

Окрім того, відомості Департаменту юстиції США підтверджують, що інша американська компанія Innovative Technology and Business Consulting, найняла американських лобістів The Livingstone Group LLC для організації у 2018 році зустрічей Юлії Тимошенко з деякими американськими політиками у Вашингтоні. Вартість цих послуг складає 50 тис. доларів США на місяць у період з червня 2018 по червень 2019 року. Загальна сума контракту становить 600 тис. доларів США.

Сама Innovative Technology and Business Consulting зареєстрована лише 7 травня 2018 року, а її директор працює веб-розробником.

Ця компанія замовила також послуги американської журналістки Naomi Decter Munson. Відповідно до контракту на сума 15 тис. доларів США на місяць, журналістка у період з серпня 2018 по серпень 2019 року, має забезпечити медіа-підтримку Юлії Тимошенко в США. Загальна вартість послуг Naomi Decter Munson складає 180 тис. доларів США.

У ЦПК зауважили, що Юлія Тимошенко в грудні 2018 року відвідувала США, де, очевидно, й скористалася послугами лобістів.

Читайте також: Тимошенко, яка зараз критикує Порошенка, у 2014 році вимагала здатись Росії, – журналіст

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 08:40 :12