live
Новини » Світ 376 Читать эту новость на русском

Не США розколюють Європу, а Німеччина, яка будує «Північний потік-2», – Луканов

Будівництво газопроводу «Північний потік-2». Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Німеччина, яка, буцім, була об’єднавчою силою та центром у Європі, зараз створює проект «Північний потік-2», який може насправді її розколоти. Адже проти неї виступають члени ЄС – Польща, Латвія, Литва, Естонія, Данія.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив журналіст Юрій Луканов.

«Я думаю, що зараз відбувається ситуація, коли Німеччина і деякі європейські країни звинувачували США та Трампа, що він розколює Європу. Саме тоді, коли він приїжджає на континент і вичитує Меркель. Адже він говорить: «Ви розповідаєте про загрозу «Північного потоку-2», але збираєтесь Росію фінансувати», – сказав Луканов.

Але, за його словами, не Трамп розколює Європу. Це робить Німеччина, яка, нібито, була об’єднавчою силою та центром, а зараз створює проект, який може розколоти Європу.

«Через побудову «Північного потоку-2» проти Німеччини виступають члени ЄС Польща, Латвія, Литва, Естонія, Данія і ще декілька країн. Тобто відбувається те, що ФРН не рахується з інтересами членів ЄС і все-таки будує цей потік», – зазначив він.

Що ж до України, то експерт вважає, що вдалося дуже успішно скоротити політичну коаліцію на свою користь.

«Більшість західних країн підтримують Україну в протистоянні з Росією, але виходить так, що відбувається демонстрація якогось лицемірства. З одного боку, заявляють, що Росію має вивести свої війська, а з іншого – будують «Північний потік-2», який, звичайно, дасть нові фінанси Росії на розвиток, в тому числі і озброєння. Тому, якщо запрацює «Північний потік-2», українська газотранспортна система втратить домінуюче значення, відповідно і фінанси. Звісно, ми не вмремо з голоду без трьох мільярдів доларів, але в умовах військової агресії це все ж відчутна сума», – прокоментував Луканов.

Нагадаємо, Варшава і Вашингтон виступають проти реалізації проекту «Північний потік-2», який загрожує безпеці континенту.

Loading...
Loading...
Loading...