Новини » Суспільство 14 лютого, 2019, 1:45
Назвали першого лауреата Національної кінопремії
Фото: Золота дзига
Фото: Золота дзига

Українська кіноакадемія оголосила першого лауреата Третьої національної премії «Золота дзиґа». Оператор Юрій Гармаш отримає почесну нагороду за внесок у розвиток українського кінематографа.

Про це пише Gazeta.ua.

Юрій Гармаш – оператор-постановник близько 30 художніх фільмів, член правління Гільдії кінооператорів, член Спілки кінематографістів України, член Європейської асоціації кінооператорів I.M.A.G.O., Заслужений діяч мистецтв України.

Серед стрічок, над якими працював Гармаш, є «Вавилон ХХ» і «Така пізня, така тепла осінь» режисера Івана Миколайчука. Також був оператором картин «Новосілля», «Алмазна стежка», «Десь гримить війна», «Ізгой», «Сьомий маршрут», «Іван Миколайчук. Посвята».

«Юрій Гармаш входив до кіна драматично, – каже голова правління Української кіноакадемії Володимир Войтенко. – Переказують, що після фільму 1974 року «Серед літа», де в кадрі підступно виразно сусідили жовтий і блакитний кольори, йому цілий рік забороняли фільмувати. Але вже за п’ять років він таки став знаменитим – після стрічки Івана Миколайчука «Вавилон ХХ». Вже тільки ця дивовижна творча праця є правдивим внеском Юрія Гармаша в розвиток українського кінематографа».

Окрім премії за внесок у розвиток кіно, «Золоту Дзиґу» вручатимуть ще в 19 номінаціях. До довгого списку претендентів увійшли 83 роботи. Тепер члени Української кіноакадемії голосують за фільми, що ввійдуть до короткого списку. Номінанти стануть відомі в березні. Церемонія нагородження відбудеться 19 квітня у конгресно-виставковому центрі «Парковий» у Києві.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 07:39 :07