Новини » Політика 14 лютого, 2019, 13:07
НАЗК оприлюднило порушення, виявлені у деклараціях Дубневича – загалом близько 3 млн грн
Ярослав та Богдан Дубневичі. Фото: Facebook/Олег Федонюк
Ярослав та Богдан Дубневичі. Фото: Facebook/Олег Федонюк

Національне агентство з питань запобігання корупції під час повної перевірки декларацій народного депутата Богдана Дубневича виявило ознаки умисного декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів. Йдеться про 8 ділянок, 4 фірми, прибутки від діяльності – загалом на суму більше 2,8 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

Богдан Дубневич у декларації за 2016 рік не задекларував 7 власних земельних ділянок та одну ділянку дружини, а також не вказав вартість ще п’яти об’єктів – чотирьох квартир дружини та своєї земельної ділянки.

Крім того, депутат не задекларував корпоративні права дружини у чотирьох господарських товариствах, недостовірно вказав суму її доходу від здачі майна в оренду та не вказав суму отриманих ним дивідендів.

Загалом у декларації депутата встановлено недостовірні відомості на суму понад 2,8 млн грн, про що повідомлено НАБУ.

Повний текст обгрунтованого висновку щодо правопорушення, повязаного з корупцією, розроблений НАЗК можна переглянути тут.

Нагадаємо, на початку лютого на засіданні Національного агентства з питань запобігання корупції були прийняті рішення про затвердження результатів повної перевірки декларацій Богдана Дубневича. Виявлено факти недостовірного декларування – складений обґрунтований висновок щодо правопорушення, пов’язаного з корупцією, який буде направлено до НАБУ.

У НАЗК зазначають, що перевірка декларації народного депутата була розпочата за інформацією громадської організації та правоохоронного органу. Хоча насправді повідомлення про корупцію надійшло від журналістів ІА ZIK.

Ще 24 жовтня 2017 року журналісти ZIK надіслали в НАЗК повідомлення про корупцію щодо народного депутата Богдана Дубневича.

17 листопада 2017 року НАЗК було прийнято рішення № 1203 про проведення повної перевірки декларації Богдана Дубневича за 2016 рік.

19 січня 2018 року було прийнято рішення про продовження строку повної перевірки.

Cтаном на 16 березня проведено повну перевірку декларації та розпочато підготовку проекту рішення.

Підготовка проекту рішення зайняла у НАЗК майже рік.

У цьому повідомленні про корупцію наданому у НАЗК 24 жовтня йшлося:

«Просимо перевірити е-декларацію Дубневича Богдана Васильовича у звітному 2016 році, зокрема розділ про корпоративні права, так як є достатні підстави вважати, що останнім не внесені (приховані) відомості про частки у підприємствах (статутних капіталах), що належать дружині декларанта Дубневич Тетяні Іванівні.

Зокрема, у ЄДР міститься інформація про те, що засновниками та кінцевими бенефіціарами наступних ТОВ є Дубневич Тетяна Іванівні (дружина декларанта):

ТОВ Глинянська Вежа (код ЄДРПО 19322226)

ТОВ Джеб (код ЄДРПО 22393661)

З огляду на викладені факти, просимо перевірити декларацію Дубневича Богдана Васильовича за 2016 рік».

Відзначимо, що ресторан «Панська чарка» (ТОВ «Глинянська Вежа») став відомим після того, як у середині жовтня у ньому отруїлися люди. У наступні дні кількість постраждалих, які звернулись за допомогою до лікарів після відвідин закладу зросла до 18 осіб. Станом на 20 жовтня кількість отруєних зросла вже до 25 осіб, а перевіряючи органи знайшли у роботі закладу ряд порушень. 25 жовтня стало відомо, що причиною отруєння людей став золотистий стафілокок, який було виявлено у продуктах та у працівників закладу. Нещодавно заклад знову відновив роботу.

Від самого початку ресторан (ТОВ «ГЛИНЯНСЬКА ВЕЖА») пов’язували з дружиною народного депутата Богдана Дубневича Тетяною та партнером сім’ї Дубневичів Тарасом Колодієм. Та виявилось, що цей бізнес не задекларований, так само, як і ТОВ «ДЖЕБ», відомий, як ресторан «Дель Песто» на Костюшка. Також у їхній спільній власності є ресторан «Грушевський» (ТОВ «СІНЕМА ЕНД ДЖАЗ») на пр. Свободи у Львові, який єдиний з трьох ресторанів Тетяни Дубневич внесений у декларацію її чоловіка.

Журналісти ІА ZIK вели постійний медійний супровід розслідування у НАЗК, яке, нагадаємо, тривало близько 16 місяців. Лише сама підготовка рішення зайняла у Агенства, практично, рік, з березня 2018 року. За цей час було написано 8 інформаційних запитів та здійснено сотні дзвінків різним службовцям та керівникам НАЗК.

Також нагадаємо, що НАБУ підготувало подання у Верховну раду про зняття недоторканності з брата Богдана Дубневича – Ярослава. Воно обґрунтоване звинуваченням його, як імовірного організатора схем з масштабних зловживань на ринку природного газу та тендерних закупівель на Укрзалізниці.

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-25 03:43 :40