Новини » Світ 14 лютого, 2019, 0:40
НАТО посилює оборону через агресію Росії, – генсек

Дії НАТО з посилення стримувальних та оборонних можливостей у Європі є наслідком того, що Росія протягом довгого часу активно інвестує в розбудову озброєнь і застосовує силу проти сусідів.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на прес-конференції за підсумками зустрічі міністрів оборони Альянсу у Брюсселі, передає ЄП.

«Ми хочемо уникнути нової гонки озброєнь... А Росія потужно інвестує у сучасні військові спроможності протягом тривалого часу, зокрема у ядерні спроможності. І вона застосувала силу проти свого сусіда України», – сказав Столтенберг.

«Усе це призвело до найбільшого примушення НАТО до колективної оборони з часів холодної війни», – пояснив він.

Як зауважив генсек, Альянс повинен знайти «баланс між тим, щоб бути сильними і твердими, і не загострювати ситуацію без потреби».

Він додав також, що НАТО не планує розміщувати ядерні ракети в Європі і не має наміру віддзеркалювати дії Росії щодо розгортання відповідних озброєнь, застосовуючи підхід »ракета за ракету» або «шкода за шкоду».

Головний месседж блоку нині – це заклик до Росії повернутися до виконання Договору про РСМД протягом шестимісячного періоду, підкреслив генсек.

«Вікно можливості лишається відкритим», – запевнив він.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 12:22 :41