Новини » Політика 14 лютого, 2019, 14:58 блоги
На Мюнхенській конференції Захід нарешті має озвучити дієві відповіді Путіну
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України

​Зупинити російську агресію і зірвати плани Кремля з розгортання нової гонки ракетних озброєнь може лише рішуча асиметрична відповідь Заходу.

Таким є лейтмотив нашої статті «Що Путін мусить почути в Мюнхені?», підготовленої спільно з президентом Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайлом Гончаром і опублікованої в Atlantic Council напередодні Мюнхенської безпекової конференції. ​

​Ми нагадали, як Володимир Путін спочатку назвав розпад СРСР «найбільшою геополітичною катастрофою ХХ століття», потім оголосив існуючий світопорядок неприйнятним, а далі розпочав його руйнування війнами в Грузії, Україні, Сирії, анексією Криму, спробою перевороту в Чорногорії, втручанням у Венесуелі й, нарешті, масштабним порушенням Договору про ракети середньої й малої дальності (ДРСМД), що змусило США оголосити про вихід із Договору.

«Ми стоїмо на порозі нової масштабної гонки ракетних озброєнь», і лише рішучі дії Заходу можуть захистити глобальний світопорядок, що існує після ІІ Світової війни, від повного знищення.

Країни Європи, замість неефективних закликів до країни-агресора дотримуватися міжнародного права, мають вдатися до асиметричних дій, які змусять Росію зупинитися.

Це, по-перше, зупинення спільних з Росією проектів, таких як «Північний потік – 2», по-друге – зменшення закупівель російських енергоносіїв, гроші від яких Москва витрачає на зброю й агресію, по-третє – «заборона на постачання в Росію будь-яких технологій та обладнання, що можуть використовуватися для розробки й виробництва нових озброєнь, а також припинення співпраці та інвестицій у галузях, пов’язаних з російською обороною».

«Злочинні діяння Кремля та російських військ, де б це не було, не повинні більше лишатися безкарними. Це те, що Кремль нарешті має почути з Мюнхена».

 

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 00:35 :18