Новини » Економіка 14 лютого, 2019, 19:28
МВФ проти накопичувальних пенсій: експерт вказала на причину
ZIK
ZIK

Ще близько 13-14 років тому було задекларовано, що Україна має запроваджувати накопичувальну пенсійну систему. Але досі жоден уряд цього не спромігся зробити.

Це зауважила керівник Інституту громадянських свобод Галина Третякова в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Експерт пояснила, чому в Україні накопичувальну пенсійну систему постійно декларують, утім досі її не запустили.

«Для того, щоб запустити накопичувальну систему, потрібен ресурс. А ті законопроекти, які є зараз, передбачають лише кишеню людини, коли з її заробітної пати буде відраховуватися від 2% і поступово до 7% виплат у накопичувальну приватну фінансову систему.

Є проекти, які передбачають продержавну чи централізовану систему. Але в будь-якому випадку, ще досі не налагоджений контроль, нагляд і регулювання фінансової системи, зокрема і недержавних пенсійних фондів, щоб українці могли довіряти свої кошти таким системам», – зауважила Галина Третякова.

Також вона зауважила, що створення такої системи зачіпає не тільки Міністерство соцполітики, а й державне бюджетування, тобто Міністерство фінансів, а також Фонд гарантування вкладів і багато інших інституцій.

«Міжнародний валютний фонд висловився проти запуску накопичувального пенсійного рівня, адже він відтягує ресурс від наповнення державного бюджету. Адже передумов для запуску другого накопичувального рівня просто не було створено, і це не робиться вже протягом 27 років. Ще близько 13-14 років тому було задекларовано, що Україна має запроваджувати накопичувальну систему. Але досі жоден уряд цього не спромігся зробити», – констатувала Галина Третякова.

Нагадаємо, з 1 березня всі громадяни країни, які перебувають на заслуженому відпочинку, отримають підвищені пенсії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-23 00:08 :23