Новини » Політика 14 лютого, 2019, 22:35
Чому миротворці – не панацея, – думка колишнього голови СБУ
ZIK
ZIK

Щоб отримати реальний шанс ввести миротворчий контингент, держава спочатку має посилити свої позиції у тих сферах, які відповідають за захист від агресора.

На цьому наголосив екс-голова СБУ Ігор Смешко в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK.

Політик зауважив, що був учасником двох закритих зібрань експертів високого рівня у сфері безпеки, де проводилася підготовка та перші плани по введенню миротворчої місії.

«Скільки коштує контингент із 20-30 тисяч миротворців? Яким чином вони можуть увійти? Як будуть закривати кордон? Як працюватиме місцева адміністрація? Усі ці питання не раз підіймалися.

Але в підсумку все впирається в одну річ – Росія, відчуваючи слабкість і України, і Заходу, постійно провокує такий сценарій, під час якого Україна займає програшну позицію», – визнав Ігор Смешко.

Отже, щоб отримати реальний шанс ввести миротворчий контингент, Україна спочатку має посилити свої позиції у тих сферах, які відповідають за захист від агресора.

«Без зміцнення економіки, збройних сил, дипломатичної спроможності та інформаційної безпеки миротворча місія не зможе мати успіх. Ще Вінстон Черчилль перед початком Другої світової війни сказав: «Той, хто між війною і миром обирає втрату гідності та честі, отримає і війну, і втрату гідності та честі. Україні потрібен мир, але не за будь-яку ціну, а через перемогу!» – наголосив Ігор Смешко.

Як повідомляли, директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала пояснив, що пропонувати свій сценарій миротворчої місії на Донбасі Україна зможе тільки тоді, коли з ОРДЛО вийдуть російські війська. Утім головне питання – куди подіти 35 тисяч озброєних бойовиків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 23:12 :09