Новини » Світ 14 лютого, 2019, 15:39
Через «Північний потік-2» Балтійське море може стати «українським Азовом», – експерт
ZIK
ZIK

Наразі Німеччина недостатньо оцінює ризики, які можна очікувати від побудова «Північного потоку-2». Адже вона не бачить загрози, що Балтійське море може перетвориться на такий же український Азов, але в європейському вимірі.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» телеканалу ZIK говорив експерт фонду «Майдан закордонних справ» Олександр Поліщук.

«З аналізу, який провів наш фонд, ми з’ясували, що, на жаль, триває не деверсифікація з боку Німеччини «Північного потоку-2», а вона взагалі не розглядає великих поставок газу із США. І це дивно, бо, наприклад, така держава як Польща чітко заявила про те, що вона надає перевагу енергетичним проектам, які в першу чергу пов’язані із забезпеченням власної національної безпеки», – сказав Поліщук.

Він вважає, що ФРН не усвідомлює усіх ризиків, які можуть виникнути після будівництва «Північного потоку-2».

«Мабуть, Німеччина недостатньо оцінює ті ризики, які несе побудова «Північного потоку-2» і не бачить тих загроз, які виникають на українському прикладі. Зокрема, щодо ситуації в Азовському морі, коли Росія минулого року продемонструвала, що буде охороняти за допомогою своїх військово-морських сил енергетичні потоки. Тому є великий ризик того, що Балтійське море перетвориться на такий же Азов в європейському вимірі», – наголосив він.

Його співрозмовниця аналітик Центру міжнародних досліджень дипакадемії ім. Г. Удовенка при МЗС України Олена Снігир у студії також проаналізувала настрої німецького політику і вважає, що у Німеччині все-таки домінують бізнес-інтереси.

«Голова християнсько-демократичного союзу Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер раніше була проти «Північного потоку-2». А зараз вона чітко говорить, що це бізнес-інтереси. Мабуть, раніше вона просто не була дотичною до них», – вважає Снігир.

За її словами, цілком можливо, що щось вплинуло на її позицію. Адже люди мають таку властивість – змінювати свою думку.

«Я не маю підстав натякати на корупцію тут, тому що таких явних проявів як з Герхардом Шредером поки що ми не спостерігаємо. Але цілком можливо, що Крамп-Карренбауер вважає, що Німеччина диверсифікує свої інтереси і те, що вона в майбутньому перетвориться на дуже потужний енергетичний хаб, це буде їй на користь. Однак, хочу наголосити, що німцям властива тенденція помилятись. Бо вони думають, що зможуть контролювати дії Росії, але це не так. Адже перетворюючи себе на основного партнера Росії і ставлячи себе і свою могутність в залежність від рішень, які будуть ухвалюватись в Кремлі, вони роблять себе вразливими», – наголосила вона.

Нагадаємо, Варшава і Вашингтон виступають проти реалізації проекту «Північний потік-2», який загрожує безпеці континенту. Про це під час спільної прес-конференції у Варшаві заявили глава МЗС Польщі Яцек Чапутович і держсекретар США Майк Помпео.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-18 11:43 :44