Новини » Політика 14 лютого, 2019, 21:37
Айвазовська: Велика кількість кандидатів свідчить про демократичність виборів в Україні
ZIK
ZIK

Цьогорічні президентські вибори увійдуть в історію як змагання з рекордною кількістю кандидатів. Попереднього максимуму досягли десять років тому, коли за президентство боролися двадцять чотири особи.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

За словами політолога Володимира Фесенка, президентські змагання стануть трампліном для партій Бойка, Гриценка, Ляшка та їхніх не таких рейтинґових колег.

«Міцні «середняки», перш за все, розкручують свої парламентські проекти. Наприклад, Мураєв. Йому потрібно показати близький до п’яти відсотків рейтинг. У Садового – інша ситуація. Позиції його партії впали, тому він мусить їх піднімати», – пояснює Володимир Фесенко.

Тож наразі охочих боротися за президентство політологи розділили на кілька груп: трійку лідерів – Порошенко, Тимошенко, Зеленський; представників партій, які прокладають шлях до Ради 9-го скликання; компанію технічних кандидатів і так званих «бізнесменів».

До останніх заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Василь Яблонський зараховує претендентів на президентство, які заробляють на праві мати свого представника в кожній виборчій комісії.

«Можливо, вони поступаються квотами кандидатам, які хочуть мати більше представників у виборчих комісіях», – каже Василь Яблонський.

Водночас деякі експерти вбачають у рекордній кількості претендентів і позитив. За словами експертки з виборчого законодавства Ольги Айвазовської, це може світчити зокрема і про демократичність виборчого процесу в Україні.

«На відміну від багатьох пострадянських країн, в Україні є конкуренція», – коментує Ольга Айвазовська.

До слова, зменшити кількість кандидатів уже під час наступних виборів – можливо, запевняє політолог. І робити це варто не шляхом збільшення суми застави, а впровадженням моделі так званих «депутатських фільтрів».

«Щоб продемонструвати статус загальнонаціонального політика, взяти участь у виборах – кандидат має показати підписи, підтвердити підтримку певної групи депутатів Верховної Ради і депутатів місцевих рад. До того ж, бажано з різних регіонів», – наголошує Володимир Фесенко.

Та поки про впровадження цієї моделі на державному рівні не йдеться. Натомість застава на два з половиною мільйони гривень цьогоріч «відсіяла» приблизно півсотні потенційних кандидатів.

До слова, нагадаємо, від початку передвиборчої кампанії поліція відкрила 52 кримінальні провадження.

Марина Барба, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 02:40 :48