Новини » Суспільство 13 лютого, 2019, 17:31
День Валентина: у Самборі закохані і не дуже зможуть прикластися до мощей святого
  • Фото: Михайло Дашкович
  • Фото: Михайло Дашкович
  • Фото: Михайло Дашкович
  • Фото: Михайло Дашкович
  • Фото: Михайло Дашкович
  • Фото: Михайло Дашкович

Напередодні 14 лютого саркофаг з мощами святого Валентина переносять з бічного престолу церкви Різдва Пресвятої Богородиці у місті Самбір на центральний тетрапод до почитання. У цей час усі охочі можуть доторкнутися до реліквії, попросити помочі чи заступництва. Через скляну труну видно череп, декілька кісток та капсулу з миром.

Мощі святого Валентина знаходяться у Самборі в храмі Різдва Пресвятої Богородиці з 13 травня 1779 року. Про це записано в книзі «Княжий город Самбір», яку опрацював Франс Арабіяса, що був парохом і деканом Самбірським на початку ХХ століття.

Автор пише, що ці мощі викопані на кладовищі святої Прісцили в Римі, де святий був священиком і близько 270 року загинув мученицькою смертю.

У Римі в архівах Папського інституту є скупий запис про те, що священномученик Валентин є покровителем Перемишльсько-Самбірської Єпархії. Грамоти з печатями, які були передані сюди разом з мощами, були знищені в часи ліквідації церкви.

Мощі святого Валентина – це не амулет, це набагато глибше – вміння вчитися в інших, зокрема у того ж святого Валентина, який захищав права подружжя і намагався привести чоловіка і жінку до спільного життя згідно законів Христа.

За словами настоятеля церкви Різдва Пресвятої Богородиці, за поміччю до святого Валентина приходять як молодь, так і старші люди. Приходять ті, що мають негаразди в сім’ї, де немає злагоди і взаєморозуміння.

Окрім того, вважається, що святий Валентин є заступником хворих на епілепсію, так звану «чорну хворобу».

Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 12:47 :08