Новини » Політика 13 лютого, 2019, 16:37
У Луганську з мого району воювати пішли 18 осіб, – координатор «Стоп терор»
ZIK
ZIK

Після можливого введення миротворчої місії на Донбас та «зачистки територій» постає дуже багато й інших запитань. Зокрема, що робити із людьми, які брали в руки зброю і перебували в регулярних підрозділах, та які факти можуть служити доказами у таких справах?

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив координатор проекту «Стоп терор» Семен Кабакаєв.

Коментуючи заяви про неоголошення війни з Росією, він підкреслив: агресія РФ була визнана ще у 2014 році. В рамках міжнародного права, агресія і є війною – тут неважливо оголошена вона чи ні.

«Минулого року ми вже зазначили це у відповідному законі. Там дуже багато прописано дефініцій, як кого називати, хто ким є, якою стороною є Росія», – підкреслив Кабкаєв.

Що ж до миротворчої місії на Донбасі, то справді тут виникає багато суперечок, зокрема, щодо кількості її представників.

«Я справді вважаю, що 20 тисяч – це мало. Для того, щоб покрити усю територію, потрібно 40 тис. Адже миротворці повинні будуть зайти із контрольованої нашої частини, наші люди повинні будуть піти за ними до самого кордону з Росією», – вважає координатор «Стоп терор».

Він підкреслив: якщо не буде жодних змін, за нашим сценарієм, туди спочатку мають зайти миротворці, які мали б діяти «методом зачистки».

До того ж після цього виникає ще дуже багато питань.

«Наприклад, що робити із людьми, які брали в руки зброю і були в регулярних підрозділах. Для мене, мешканця Луганська, виникає дуже велике питання. Адже не зможу повернутись туди, де жив. Знаю, що лише в моєму районі 18-19 осіб взяли в руки зброю і пішли туди воювати. Ніхто з них не помер», – розповів Кабкаєв.

Експерт підкреслив: йому просто буде небезпечно туди повертатись. Відтак, на його думку, має бути проведена відповідна робота на рівні держави за рахунок місії ООН.

«Це дуже велике правове питання. Прокуратура та Служба безпеки також не знають, як це вирішувати», – підкреслив Кабкаєв.

Адже, на його думку, фото зі зброєю тут не може бути доказом.

«Тож ми таке повинні вирішити. Бо це все людські життя», – підкреслив Семен Кабакаєв.

Як повідомлялось раніше, спецпред голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік заявив, що новий план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, який повинен замінити Мінські домовленості, мають затвердити країни «Нормандської четвірки» – Україна, РФ, Франція та Німеччина. Окрім спільної місії ООН та ОБСЄ, концепт також передбачає організоване Євросоюзом агентство з відбудови Донбасу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 13:39 :53