Новини » Світ 13 лютого, 2019, 14:39
У Колумбії через греблю для ГЕС за кілька тижнів зникла річка завдовжки 1350 км
Будівництво ГЕС Ітуанго в Колумбії. Фото: EPA-EFE/LUIS EDUARDO NORIEGA A.
Будівництво ГЕС Ітуанго в Колумбії. Фото: EPA-EFE/LUIS EDUARDO NORIEGA A.

З грудня 2018 по лютий 2019 року з поверхні Землі поступово зникала друга за величиною річка Колумбії – Каука. Як могло статися, що річка завдовжки 1350 кілометрів, яка бере початок в Андах, має ГЕС, греблі, заводи, міста і села на берегах, протягом декількох тижнів перетворилася на струмок, рівень води в якому настільки низький, що навіть не можна зробити заміри? Кажуть, причиною всьому – гребля Ітуанго, там будувалася ГЕС.

Коли розпочали будувати греблю, так одразу виникли проблеми: провали ґрунту, воронки та інші біди. Через обвали заблокувався водоскидний тунель, а вода, накопичуючись перед дамбою, одного разу її прорвала. Довелося евакуювати жителів: спочатку 25 тис., а потім ще 130 тис. Проливні дощі погіршували ситуацію. Інженери намагалися хоча б не дати воді прорвати греблю і зруйнувати її, затопивши все навколо, пише dt.ua з посиланням на BBC.

З того часу головною турботою інженерів стало запобігти прориву греблі і її поступовому руйнуванню.

Система водоскидних тунелів, яку раніше побудували гідробудівельники, виявилася ненадійною. Тому вирішили дозволити воді піднятися до самого верху резервуара і спускати її через спеціально побудовані шлюзи.

Це, на думку фахівців, було єдиним можливим способом здійснювати контрольоване скидання води.

Деякий час ця схема працювала, але коли почалася посуха, вода не могла досягти необхідного рівня, щоб її можна було спустити через шлюзи.

16 січня компанія ЕРМ, яка будує ГЕС, прийняла рішення різко знизити кількість води, що скидається – з 800 кубічних метрів в секунду до 395 (дані міністерства охорони природи Колумбії). Однак вирішили, що і цього недостатньо, і 5 лютого було повністю припинено скид води. Річка фактично зникла протягом декількох годин.

Згідно з вимірюваннями, які провели фахівці з Пуерто-Вальдівії, 4 лютого рівень води в річці становив 1,96 м, а вже 6 лютого – 0, 42 м.

В колумбійському інституті гідрології, метеорології та екологічних досліджень кажуть, що на місці течії річки зараз камені, болото і величезна кількість риби, частина якої вже загинула. Близько 700 волонтерів намагаються врятувати мешканців річки.

Що буде далі з цим регіоном, сказати складно.

Нагадаємо, у Колумбії обмежили в’їзд понад трьомстам прихильників Мадурою

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-24 16:49 :10