Новини » Політика 13 лютого, 2019, 22:50
Це дипломатична перемога, – заступник міністра про Мінські домовленості
ZIK
ZIK

Ми можемо військовим шляхом, всупереч Мінським угодам, звільнити території ОРДЛО протягом одного-двох тижнів. Але не можна чітко спрогнозувати, якими силами і засобами відповість агресор на такі дії України.

На цьому наголосив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

Урядовець вважає, що Мінські домовленості були дипломатичною перемогою, яка, з одного боку, зупинила широкомасштабні військові дії, а з іншого – створила передумови для міжнародної підтримки України.

«Попри всі виступи представника РФ в ООН, сьогодні і США, і Німеччина, і Франція, і Велика Британія та інші країни чітко заявляють, що потрібно виводити російські війська з території ОРДЛО, виконувати Мінські домовленості, оскільки в іншому випаду міжнародні санкції проти Росії будуть посилюватися», – зауважив Юрій Гримчак.

Заступник міністра підкреслив, що протягом останніх років, уже після підписання Мінських домовленостей, періодично відбуваються спроби російських сил атакувати українські позиції, що для агресора закінчується поразкою. Але ведення бойових дій з боку України все одно мають оборонний характер.

«Начальник Генштабу України пояснив, що військові можуть звільнити окремі райони Донецької та Луганської областей протягом одного-двох тижнів. Але не можна чітко спрогнозувати, якими силами і засобами відповість агресор на дії української армії. Адже якщо проаналізувати склад російської армії, яка сьогодні стоїть на кордоні з Україною, то потрібно розуміти, що військовий шлях для нас є неприйнятним.

На підставі доповіді Генпрокуратури й тих даних, які у 2017 році були надані Україною, кілька днів тому рішенням Міжнародного кримінального суду в Гаазі було визнано, що на сьогодні між Росією і Україною відбувається міждержавний військовий конфлікт або російська агресія поти України. І саме через такі міжнародні правові механізми потрібно добиватися того, щоб Росія відступила», – впевнений Юрій Гримчак.

Нагадаємо, 12 лютого 2019 року відзначили четверту річницю підписання Мінських угод. Другі Мінські угоди – документ, узгоджений на саміті в Мінську 11-12 лютого 2015 року керівниками Німеччини, Франції, України, РФ у форматі «нормандської четвірки» і підписаний контактною групою з представників України, РФ, ОБСЄ і невизнаних Донецької та Луганської «народних республік» із метою деескалації конфлікту на сході України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 12:53 :45