Новини » Політика 13 лютого, 2019, 17:11
Супрун: Ліки з коротким терміном придатності застрягли на складі через блокування роботи МОЗ
Ліки. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Ліки. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Блокування повноцінної роботи МОЗу навіть на кілька днів – це блокування рішень, більшість з яких прямо стосується здоров’я та життя громадян.

Про це написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у Facebook.

«У зв’язку з тим, що ухвалою суду від 05.02.2019 мені заборонено «вчиняти будь-які дії: спрямовані на виконання повноважень міністра охорони здоров’я України», а роз’яснення суду не відповідає резулятивній частині ухвали – у нас заблокована робота», – пише Уляна Супрун.

Вона відзначає, що станом на зараз:

 • 390 тисяч доз вакцини КПК не розвезені в регіони.
 • Ліки для пацієнтів з орфанними захворюваннями, такі як хвороба Гоше, мукополісахаридоз, муковісцидоз теж застрягли на складі.
 • Ліки для антиретровірусної терапії людей із ВІЛ/СНІД застрягли на складі.
 • Пацієнти, які приймають окремі препарати (лопінавір/ритонавір), вже під загрозою перерви лікування.
 • Препарати для лікування туберкульозу не розвезені.
 • Препарат для лікування раку молочної залози (тамоксифен) застряг на складі.
 • 954 тисячі доз вакцини проти поліомієліту (ОПВ) не розвезені в регіони. Без оперативної організації доставки з березня може виникати дефіцит вакцин.
 • Препарати для лікування раку щитоподібної залози застрягли на складі. Це особливі ліки, максимальний термін придатності яких складає 21 день. На сьогодні залишковий термін придатності складає 13 днів.
 • 6 тисяч лікарських засобів – у процесі перереєстрації, ще 7 тисяч – в процесі реєстрації. Уже понад 150 препаратів завершили увесь цикл перевірки і очікують рішення, а 6 з них – вимагають надтермінової реєстрації.

За її словами, серед них – ліки для пацієнтів з розсіяним склерозом, гепатитом, раком, ішемічною хворобою серця і вакцина проти менінгококової інфекції. Затягування рішення збільшує ризик, що окремі ліки зникнуть з аптек, а ті, що залишаться, ймовірно, здорожчають.

 • Стратегія розвитку медичної освіти не виноситься на засідання Уряду.
 • Під загрозою проведення іспиту для студентів «Стоматологів».
 • Заблоковано будівництво дитячої лікарні «ОХМАТДИТ», оскільки технічне завдання на продовження будівництва та закупівлю обладнання не підписано.
 • Відкладається впровадження державного контролю за цінами на ліки з Нацпереліку.
 • Під загрозою і ті зміни, які мають розпочатися у квітні і липні 2019 року: перехід «Доступних ліків» до НСЗУ і відпрацювання нового механізму оплат у стаціонарах Полтавської області у квітні, старт програми «Безкоштовна діагностика» в липні, впровадження електронних карток, рецептів.

«Блокування повноцінної роботи МОЗУ навіть на кілька днів – це блокування рішень, більшість з яких прямо стосується здоров’я та життя громадян», – наголосила Супрун.

5 лютого, Окружний адмінсуд Києва частково задовольнив позов народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука і заборонив Супрун здійснювати повноваження виконувачки обов’язків міністра охорони здоров’я. Водночас суд не заборонив їй здійснювати повноваження, які були делеговані як заступнику міністра. Також суд врахував доводи про те, що у Супрун має два громадянства – українське та американське.

У МОЗ заявили, що консультуються з юристами у зв’язку з появою інформації про судову заборону Супрун виконувати повноваження в.о. міністра.

Кабінет Міністрів України висловив підтримку в.о. міністра охорони здоров’я Уляні Супрун.

Про це йдеться у заяві членів уряду з приводу судового рішення про заборону Супрун виконувати обов’язки глави МОЗ. Також про повну підтримку Супрун заявив Президент Петро Порошенко.

Уляна Супрун виконує обов’язки міністра охорони здоров’я з 1 серпня 2016 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 12:13 :54