Новини » Події 13 лютого, 2019, 21:33
Росіяни відмовили у лікуванні за кордоном українським морякам

Слідство у РФ відмовило пораненим українським військовополоненими Андрію Артеменку, Василю Сороці та Андрію Ейдеру в обстеженні та лікуванні в Україні або у нейтральній країні.

Про це повідомив адвокат Сороки Сергій Бадамшин у Facebook.

«Слідство ФСБ відмовило у задоволенні клопотання захисту поранених військовополонених Сороки, Артеменка і Ейдера у їхній видачі в Україну або ж до нейтральної країни для обстеження і лікування, або до цивільних медичних установ, оснащених відповідним обладнанням, у яких можливе надання належної медичної допомоги, такої, що відповідає її стандартам», – написав він.

Водночас, додав адвокат, слідчі заявили, що «вирішується питання про обстеження поранених у цивільних медичних закладах міста Москви».

За словами Бадамшина, уповноважений РФ з прав людини Тетяна Москалькова також «сподівається, що це питання буде вирішене позитивно».

«Сподіваюся, що найближчим часом поранені отримають відповідну та належну медичну допомогу», – зазначив адвокат.

Раніше віце-президент Європейського інституту омбудсмена Ніна Карпачова, яка відвідала разом з уповноваженим з прав людини в РФ Тетяною Москальковою полонених моряків, заявила, що керівництво СІЗО «Лефортово» готує клопотання про вивезення поранених українських моряків до профільних медустанов Москви для дообстеження.

Нагадаємо, 25 листопада, близько 20:28, катери Прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України в Азовському морі. Згодом російський спецназ захопив три військові українські кораблі: артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу», та 24 моряків.

Після прийняття підконтрольними Росії кримськими «судами» рішення про арешт захоплених у полон моряків усіх їх перевезли до Москви.

Всі вони заявили слідству, що є військовополоненими.

15 і 16 січня Лефортовський суд Москви прийняв рішення подовжити на три місяці арешт полоненим українським морякам. Адвокати українських моряків оскаржили рішення Лефортовський районного суду м. Москви про подовження терміну утримання під вартою всіх 24 українських моряків.

Читайте більше новин на тему: Азовське море.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 20:57 :56