Потрібні зміни: економіст пояснив, чому корупція не є причиною бідності в Україні

ZIK

У подоланні бідності в Україні ключове завдання полягає у зміні ставлення до приватної власності і до власної відповідальності. Потрібно починати з виховання іншого громадянина.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив доктор економічних наук Андрій Длігач.

Пан Длігач вважає, що дуже часто корупція є інструментом, який дозволяє зробити громадян заможними. Це складає велику піраміду тих, хто залучений до корупції, і це створює великий внутрішній попит.

«Чорний ринок створює додаткові можливості. Змінити це на сучасну лібералізовану економіку можна, створюючи систему довіри всередині України. В Україні довіри немає. Доти, поки ми не змінимо судову систему в країні, говорити про боротьбу з бідністю нема сенсу. Бідності не буде, коли будуть підприємці, підприємець буде, коли вони будуть мати права і їх власність буде захищена», – впевнений пан Длігач.

Крім цього, він переконаний, що причина бідності навіть не в корупції.

«Ми боремося з корупцією субсидією, тобто патерналістськими методами, заганяючи людей в ту саму модель мислення, що моя небідність залежить від чергового президента чи від парламенту. Ось чому ми, залишаючись в такій моделі, втратили 25% ВВП з 90-го року, коли навіть наші сусіди зросли в три рази. Має бути відповідальність кожного за своє здоров'я і своєї сім'ї, за освіту своїх дітей», – прокоментував доктор економічних наук.

Нагадаємо, що Національне агентство з питань запобігання корупції встановило, що посадовці у своїх деклараціях зазначили недостовірні відомості на загальну суму понад 8,6 мільярда гривень.Loading...