Новини » Світ 13 лютого, 2019, 20:07
Перед госпіталізацією з отруєнням Гебрев вечеряв з росіянами, – прокурор Болгарії

Власник болгарського збройового заводу, бізнесмен Еміліан Гебрев перед госпіталізацією (з ознаками отруєння «Новичком») вечеряв в одному з ресторанів разом з росіянами і поляками.

Таку інформацію оприлюднив головний прокурор Болгарії Сотір Цацаров за підсумками закритих парламентських слухань, які пройшли 13 лютого в Комісії з контролю за діяльністю спецслужби Народних зборів (парламенту Болгарії), повідомляє «Укрінформ».

«Нині перевіряються всі контакти Еміліана Гебрева, а також особи, разом з якими він вечеряв як напередодні, так і в день госпіталізації. Відомо, що вечеряв він з громадянами російського і польського походження», – зазначив Цацаров.

Він наголосив також, що основні зусилля слідчих спрямовані на встановлення всіх контактів збройового боса з квітня 2015 року. Парламентська комісія вимагає перевірити і всі ліцензії на міжнародні угоди з продажу зброї, вчинені в 2015 році фірмою, якою керує Еміліан Гебрев.

У середу, 13 лютого, Комісія з контролю за діяльністю спецслужб парламенту Болгарії провела закриті слухання, на яких обговорювалося питання про можливу причетність агента ГРУ Росії Сергія Федотова до отруєння (у квітні 2015 року) нервово-паралітичною речовиною «Новічок» бізнесмена Гебрева і його сина Христо.

Раніше британське видання The Insider і група Bellingcat оприлюднили інформацію про те, що болгарський бізнесмен Гебрев був отруєний «Новічком» навесні 2015 року.

Як припускають, до цього причетний громадянин Росії Федотов, який знаходився в Болгарії наприкінці квітня 2015 року, коли Гебрев був госпіталізований з симптомами отруєння «Новічком». Після госпіталізації Гебрева Федотов негайно залишив територію Болгарії, повернувшись до Москви.

Еміліан Гебрев – відомий у Болгарії бізнесмен, власник компанії «Дунаріт» і одного зі збройових заводів. Сам Гебрев вважає, що був отруєний через інтерес Росії до його збройового заводу.

Раніше ми подали історію отруєння болгарського виробника зброї, яка може бути сценарієм для зйомок бойовика. Фоном історії є боротьба за великі гроші, олігархи, російські спецслужби і секретні речовини. Майже забутою справою останнім часом зацікавилася британська прокуратура, оскільки є багато свідчень того, що до неї причетні агенти ГРУ Росії, які намагалися отруїти Сергія Скрипаля та його доньку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 12:26 :33