live
Новини » Економіка

Норвезька компанія інвестує в Запорізьку область мільярд доларів

Вітряні установки у Запорізькій області. Фото: Прилепа Олександр/УНІАН

Норвезька компанія NBT закрила операцію з купівлі 82% капіталу компанії ТОВ Азовінвестпром, через яку будуть інвестувати $1 мільярд у будівництво вітряних електростанцій в Запорізькій області в рамках проекту Зофія.

Про це повідомив віце-президент NBT Берьге Творг в інтерв’ю «НВ Бізнес».

За його словами, саме ця компанія буде їхнім партнером в Запорізькій області, де весною 2019 року розпочнеться будівництво електростанції з 180 вітрогенераторів. Проект розрахований на 25 років.

Сума угоди не розголошується.

NBT вже запустила аналогічний проект в Херсонській області біля озера Сиваш, інвестуючи в будівництво 64 турбін $375 мільйонів. Інвестиції в Херсонській області здійснюються через українську компанію Сивашенергопром, де норвежці володіють 100%.

Обидва проекти в Херсонській та Запорізькій області, потужністю 250 МВт і 750 МВт відповідно, реалізуються спільно з французькою енергетичною компанією Total-Eren (дочірня структура Total).

Інвестиційна угода була підписана 23 січня в українському домі в Давосі. Серед інвесторів цього проекту також Європейський банк реконструкції і розвитку, Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO), Чорноморський банк торгівлі та розвитку та інші. Організатором синдикату інвесторів виступив JP Morgan. В Україні юридичний супровід проекту забезпечується компанією Integrites.

Додамо, у Вінниці вироблятимуть сонячні панелі.Loading...
Loading...
Loading...