Новини » Суспільство

«Неправильні бджоли – неправильний мед», – Рева нарікає на критиків монетизації субсидій

ZIK

У питанні монетизації субсидій Президент був координатором. Він як глава держави не може стояти осторонь важливих реформ, які відбуваються в країні.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив міністр соціальної політики Андрій Рева.

Міністр соцполітики підкреслив, що монетизацію субсидій було введено не під вибори президента. За словами Реви, цей процес розпочався ще задовго до виборів.

«Ще в жовні 2017-го року Верховна Рада прийняла закон про житлово-комунальні послуги. Там була така норма, що з 1-го січня 2019-го року субсидії повинні платися не підприємствам, а безпосередньо домогосподарствам у грошовій формі.

Ми цілий рік до цього готувалися, прийняли постанову №1176, розписали, як усе має бути, але що почалося? Що усе це неправильно, що це неправильні бджоли і у них неправильний мед. Поки люди не отримали готівки, це не монетизація, а обман.

Але втрутився Президент, ми отримали відповідне доручення, відпрацювали новий механізм, і що знову почалося? Що це – підкуп виборців, що все це неправильно. Тобто щоб ми не зробили, нас будуть критикувати», – зауважив Андрій Рева.

Міністр додав, що Президент втрутився у питання монетизації субсидій тільки через те, щоб вирішити його комплексно.

«Адже хтось один повинен зібрати усіх, щоб правильно розставити пріоритети та завдання. І коли ми отримали висновки Нацбанку, що це не вплине на інфляцію, що це можливий варіант – було прийнято відповідне рішення.

А Президент був координатором. Він як глава держави не може стояти осторонь важливих реформ, які відбуваються в країні», – підкреслив міністр соцполітики.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України прийняв рішення запустити з початку березня механізм виплати субсидій за житлово-комунальні послуги готівкою.Loading...