Новини » Суспільство 13 лютого, 2019, 8:21
NASA виявила ще один масивний кратер під льодовиками Гренландії
Гренландія. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Гренландія. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Учені з NASA оголосили про виявлення ще одного потужного ударного кратера під крижаним покривом Гренландії.

Про це повідомляє Naked Science, передає «Укрінформ».

«Новий об’єкт має ширину близько 36 кілометрів і, як і попередній кратер, ще погано вивчений», – йдеться в повідомленні.

Джо МакГрегор, гляціолог з Центру космічних польотів NASA імені Годдарда в Грінбелті, керував дослідницькою групою, яка відкрила другий кратер під льодовиком Гренландії. Перший кратер співробітники Копенгагенського університету виявили за допомогою спеціального радара, здатного вловлювати радіохвилі, що пройшли крізь лід і відбиті твердою поверхнею острова. У ході дослідження вдалося виявити раніше невідомий ударний кратер, прихований під льодовиком Гайавата на північному заході Гренландії. Його діаметр становить 31 кілометр – залишити його міг метеорит розмірами приблизно півтора кілометра.

Перша знахідка вважалася унікальною через круглясту форму кратера, особливості підвищення ободу і центрального насипу, а також велику кількість мінералів. Новий кратер не має аналогічного сліду корисних копалин і, як вважають фахівці, був результатом метеорита – це підтверджується 11 різними програмами дистанційного зондування. Ці дані показують значну вм’ятину на поверхні Землі, розміром у 183 кілометри на південний схід від місця розташування першого кратера. Він менш круглий, ніж Гайавата, але вчені відзначають схожість країв і внутрішніх піків кратерів.

Незважаючи на схожість двох об’єктів, вчені вважають, що навіть якщо вони утворилися в результаті удару метеоритів по Землі, вони, ймовірно, були створені окремо один від одного. Команда вважає, що нещодавно виявлена структура сформувалася не раніше 100 тисяч років назад, в той час як верхня планка Гайавати – приблизно 11,7 тисячі років тому.

Обидва ударних кратера ще будуть вивчатися фахівцями, перш ніж вони зможуть щось розповісти про історію падіння метеоритів на Землю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 09:34 :08