Новини » Суспільство 13 лютого, 2019, 18:03
NASA припиняє спроби зв’язатися з марсоходом Opportunity

Після 15 років роботи місії марсохода Opportunity, NASA закриває проект.

Про це повідомляє НВ.

З 1971 по 2018-й на Марсі висадилося 12 різних роботизованих пристроїв. Найменш успішними виявилися американський Mars Polar Lander (1999-й), британський Beagle 2 (2003-й) та європейський Schiaparelli (2016 й), які зазнали аварії при посадці.

Але найкориснішим для вчених до останнього часу був марсохід Opportunity, який відправили на Червону планету у 2004-му, та який прослужив NASA цілих 15 років.

Додамо, що влітку 2018-го Opportunity не витримав марсіанської пилової бурі та занурився у глибокий сон через брак енергії для своїх батарей. Марсохід повинен був зберегти мінімальну кількість енергії для роботи годин і увійти в робочий режим знову, коли буря вщухне та Сонце знову зможе живити апарат.

Видання The Guardian повідомляє, що NASA вживало останні спроби зв’язатися з марсоходом, і сьогодні, 13 лютого 2019-го, має оголосити про завершення місії Opportunity на Марсі.

«Opportunity відправляв інформацію на Землю як віддалений геолог. За 15 років на Марсі він проїхав понад 45 км, хоча спочатку планувалося, що він проведе там не більше 90 днів і проїде не більш ніж один кілометр», – пише The Guardian.

Головними досягненнями ровера вважають виявлення води в скелях неподалік ударного кратера Ендьюранс, фотографії марсіанських кратерів та знаходження перших слідів удару метеорита по іншій планеті, а також дослідження пилових бур, від яких, власне, і загинув Opportunity.

Співробітники NASA пишуть у Twitter, що процес прощання з Opportunity був досить зворушливим, після того, як вони в останній раз спробували зв’язатися з марсоходом.

«Була тиша. Були сльози. Були обійми. Там були розділені спогади і сміх», – затвітила одна з учасниць місії планетолог Таня Харрісон.

«Opportunity став найтривалішою місією та марсоходом, яких зміг доїхати найдальше в історії людства. Замість очікуваних 100 марсіанських сонячних днів та одного кілометра їзди, він провів там 5111 днів та проїхав 45,2 км», – пише один з членів команди Майк Зайберт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 18:53 :55