Новини » Політика 13 лютого, 2019, 19:22
Коли українці побачать результати судової реформи, – прогнозує адвокат
ZIK
ZIK

Результати судової реформи, яка триває нині в Україні, українці зможуть побачити лише через кілька років.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила голова адвокатського об'єднання Христина Чаплієва.

З її слів, з огляду на це, нині не можна об’єктивно судити, чи реформа в судовій системі є хорошою чи поганою. Водночас гостя програми не погодилася із гостями студії щодо категоричних негативних оцінок реформи у судовій системі, зауваживши, що в Україні відбувається чимало позитивних змін.

«По-перше, реформовані самі суди. У нас є три ступені звернення до суду: суд першої інстанції, апеляційний і касація. За часів Портнова, Януковича ще була така проміжна ланка – Вищий спеціалізований, який унеможливлював людині звернутися до Верховного Суду. На сьогодні завдяки судовій реформі цю ланку прибрали, і людина має право звернутися до Верховного Суду за захистом свого порушеного права. Це стосується і створення Антикорупційного суду в Україні. Також на сьогодні йде реформування адвокатури, яка є невід’ємною частиною судової реформи», – зазначила голова адвокатського об'єднання.

Христина Чаплієва додала, що, як зауважили адвокати, наслідки часів Портнова-Януковича відгукуються донині. Так, з її слів, особи, які присутні у вищому керівництві адвокатури, залишилися «у спадщину» від часів Портнова-Януковича. Христина Чаплієва заявила, що адвокати звертаються до законодавців з вимогою ухвалити закон, який завершить реформування адвокатури.

Нагадаємо, як поінформували у прес-службі ВККС, за підсумками кваліфікаційного оцінювання, 419 суддів місцевих та апеляційних судів (21%) не змогли підтвердити відповідність посаді, яку обіймають.

Як повідомляли раніше, у звіті ЄС про виконання Україною Угоди про асоціацію йшлося про те, що Україна повинна посилити темп у реалізації реформ у судовій сфері та антикорупційних заходах, а також продемонструвати прогрес у розгляді справ про корупцію на найвищому рівні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 04:09 :02