Новини » Події 13 лютого, 2019, 18:39
Без реформи в освіті: адвокат виділив одну з найважливіших проблем судової системи
ZIK
ZIK

Навіть якби українські суди нині були повністю очищені від «старих» кадрів, їх не було б ким заповнити, адже досі невирішеною є проблема реформування юридичної освіти.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив адвокат, член правління Асоціації правників України Андрій Вишневський.

Гість програми наголосив, що судова реформа – тривалий процес, де ключовим є оновлення та очищення судового корпусу.

«Навіть якби ми повністю очистили нині суди від старих суддів, у мене є великі сумніви, що було би ким заповнити ці посади, бо ключова і фундаментальна проблема, яка потребує десятиліть для вирішення, це докорінне реформування якості юридичної освіти, тому що юридична освіта не змінилася з радянських часів», – зазначив Андрій Вишневський.

Адвокат Віталій Титич, підсумовуючи результати судової реформи, яка триває в Україні, зауважив, що саме зараз якраз той момент, коли можна підбити підсумки. Віталій Титич зокрема нагадав, що вчора велика палата Верховного суду України поставила остаточну крапку у справі колишнього судді апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка проти Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

«Ця особа, яка вчинила злочин і який є задокументований, і про це знають п’ять років. Подання ВККС, яке вона виродила за три роки розгляду цієї справи, було відхилено, і фактично ця людина залишається у судовій системі», – зазначив гість програми, наголосивши, що судова реформа в Україні – повністю дискредитована.

Додамо, як повідомляли раніше, у звіті ЄС про виконання Україною Угоди про асоціацію йшлося про те, що Україна повинна посилити темп у реалізації реформ у судовій сфері та антикорупційних заходах, а також продемонструвати прогрес у розгляді справ про корупцію на найвищому рівні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-20 18:36 :23