Новини » Політика 13 лютого, 2019, 12:15
Гройсман похвалився роботою уряду у 2018 році

У 2018 році вдалось досягти «оптимістичних» показників рівня інфляції – менш як 10%. Окрім того, знизився і державний та гарантований борг країни, а порівняно із 2016 роком, держбюджет виріс у півтора рази.

Про це під час звіту про роботу уряду у 2018 році, який транслював телеканал ZIK, заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Він наголосив: розуміє, які в Україні є проблеми та як їх вирішувати. Найголовніше – робити системні кроки, які і приведуть до результату. Так, за його словами, програма дій уряду є «покроковим документом» із чітко сфокусованими пріоритетами. Ключовими у 2018 році були такі напрямки: економічне зростання, ефективне урядування, розвиток людського капіталу, верховенство права і боротьба з корупцією, безпека і оборона.

«Маємо достатньо високий показник зростання ВВП – 3,2%. Це – оперативні дані, відповідно до розрахунку Міністерства економіки. Я вважаю, що реальний ВВП за 2018 рік буде не меншим, ніж 3,2%», – переконаний прем’єр.

Він підкреслив: у 2018 році вдалось досягнути «дуже оптимістичних» показників рівня інфляції – менш, як 10%.

«Найголовніше, що в Україні було збудовано та реконструйовано майже тисячу об’єктів виробничого призначення. Це офіційні дані по країні за минулий рік –957 об’єктів виробничого призначення. Все це – нові робочі місця», – підкреслив глава уряду.

За його словами, таких показників вдалось досягнути збалансованою бюджетною політикою.

«Минулого року у державний бюджет було консолідовано 928 мільярдів гривень. При тому, що тоді ми отримали дефіцит бюджету у 1,7% при плановому 2,4%. Тобто ми вийшли достатньо позитивно у 2019 рік. Державний та гарантований борг, відповідно до ВВП країни, знизився до майже 61%, бюджет зріс на 17%, відповідно до 2017 року. Та якщо порівняти із 2016-м, бюджет країни виріс у півтора рази», – розповів Гройсман.

Окрім того, валютні резерви становлять – близько 20,8 мільярда доларів. Це найвищий показник за п’ять років, який «дає впевненість і стабільність».

«Беззаперечно, для нас важливо, щоб в Україну заходили інвестиції. Для цього важливі розумні та правильні регуляції. Створення бізнес-клімату для нас є ключовим питанням. Уряд підтримує підприємництво, бізнес, тому з 2013 року із 112 місця в світовому рейтингу щодо легкості ведення бізнесу Україна уже піднялась на 71-ше. Та маємо ще й амбітні плани на 2019 рік», – підкреслив глава уряду.

Він наголосив: Кабмін постійно скасовує непотрібні регуляції, створені ще за радянських часів, або ті, які звужують можливості розвитку підприємництва.

«Важливо, що ми забезпечуємо і подальшу інтеграцію до ЄС – 2,1 тисяча національних стандартів уже є гармонізованими з Європейським союзом. Наш офіс Ukraineinvest супроводжує близько 2 мільярдів доларів інвестицій. Це реальні проекти, що реалізовуються чи будуть реалізовані в Україні, за якими створюватимуться робочі місця та інвестування в економіку» – розповів Гройсман.

Водночас, він зазначив: величезним викликом для держави був пошук нових ринків для української продукції. Минулого року уряду вдалось завершити перемовини щодо відкриття ринку в Ізраїлі, ведуться й перемовини з іншими країнами.

«За 11 місяців ми отримали майже 54 мільярда експорту українських товарів на світові ринки, до того ж 43% – це вже ринок Європейського союзу. Тобто, ми диверсифікувалися і перейшли в європейський глобальний ринок», – підкреслив Володимир Гройсман.

Як повідомлялось, раніше Володимир Гройсман заявляв, що інвестиції Норвегії в українську економіку може сягнути 1,5 млрд доларів США.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 23:58 :34