Новини » Економіка 13 лютого, 2019, 13:11
Гройсман незадоволений роботою компанії «Укргазвидобування»
ZIK
ZIK

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що компанія «Укргазвидобування» практично провалила затверджений до 2020 року план щодо видобутку газу.

Про це Гройсман розповів під час звіту про роботу уряду у 2018 році, який транслював телеканал ZIK.

Він наголосив: Україна не здійснює жодних закупівель газу із РФ. Та найголовніше, що держава повинна розвивати власний видобуток ресурсу, адже у нас є достатньо резервів для того, щоб повністю забезпечити себе газом.

«Сьогодні виробництво альтернативної енергії у нас зростає серйозними темпами. Це дуже позитивний сигнал, адже такий ринок розвивається дуже швидко», – підкреслив прем’єр.

За його словами, загалом імпорт газу в Україну скорочується, наразі, спільно із приватними газодобувними компаніями, було одержано 21 млрд кубічних метрів власного продукту.

«Та я вкрай незадоволений тим, що «Украгазвидобування» – компанія «Нафтогазу» – практично провалила план з видобутку ресурсу, який ми затвердили до 2020 року. Це нас дуже занепокоює. Важливо виправити це питання найближчим часом, щоб ситуація змінилась», – наголосив прем’єр.

Окрім того, він підкреслив: для того, щоб відкрити можливості до користування надрами, у 2018 році було змінено низку регуляцій – відкриття геопросторових даних, запуск підготовки аукціонів на надра.

«Такого раніше не було. Бачимо в перспективі 3-5 років нарощення власного видобутку, що означатиме нашу повну енергетичну незалежність та позитивно вплине на формування цін енергоресурсів у державі», – вважає очільник уряду.

Він анонсував: перші електронні аукціони щодо надр відбудуться уже у березні-квітні цього року.

Водночас, у звіті глава уряду зробив наголос і на розвитку енергоефективності. За його словами, більш як 22 тисячі домогосподарств отримали 1,1 млрд гривень на теплі кредити.

«Важливо, що ми створили Державний фонд енергоефективності, в який залучили 1,5 млрд державного бюджету. Запуск програм відбувся уже в другій половині січня, та я вважаю, що нам потрібно пришвидшувати масштабну роботу фонду. Багато є бюрократичних процедур, однак маємо їх проходити швидше, щоб ці ресурси стали доступними для всіх громадян України», – зазначив прем’єр.

До того ж, за його словами, уже реалізовуються проекти у сфері альтернативної енергетики у різних регіонах України.

«Маємо вже і свій, український завод, який виробляє сонячні панелі. Тобто, нам не потрібно імпортувати, можемо вже виробляти своє», – підкреслив Володимир Гройсман.

Як повідомлялось раніше, «Нафтогаз» заявив, що розірве контракт з головою своєї дочірньої компанії «Укргазвидобування» Олегом Прохоренко 15 березня 2019 року. Після цього тимчасово виконувати обов’язки голови компанії буде голова газового «дивізіону» Нафтогазу Андрій Фаворов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 14:31 :12