Новини » Світ 13 лютого, 2019, 7:00
Екс-радник президента Франції отримав 2,2 мільйона євро від російських олігархів, – RFI
Александр Беналла. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Александр Беналла. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Екс-радник президента Франції Еммануеля Макрона Олександр Беналля пов’язаний з російськими олігархами Іскандером Махмудовим і Фархадом Ахмедовим.

Як повідомляє RFI з посиланням на розслідування Mediapart, при посередництві Беналли було укладено три контракти на охоронні послуги у Франції з вищевказаними олігархами на загальну суму 2,2 мільйона євро, – пише УНІАН.

Про перший контракт на суму 294 тисячі євро журналістам стало відомо ще в грудні минулого року. Потім розслідувачі дізналися ще про два контракти, укладених з російськими олігархами за участю Беналли після його звільнення з Єлисейського палацу 23 липня минулого року. Це другий контракт на охоронні послуги Махмудову, укладений в жовтні на суму 980 тисяч євро. І укладений у грудні аналогічний контракт (також 980 тисяч євро) з іншим російським олігархом – Фархадом Ахмедовим.

В цілому, будучи співробітником президентської адміністрації, а також після скандального звільнення, Беналла виступив посередником і бенефіціаром контрактів з російськими олігархами на суму 2,2 мільйона євро, стверджує видання. А також наводить докази того, що частина цих грошей була отримана особисто Беналлою, в тому числі через фірму, зареєстровану в Марокко. Це, на думку авторів розслідування, є не просто фінансовим скандалом, а й загрозою національній безпеці Франції.

«Ми маємо справу з людиною, яка перебувала в самій серцевині адміністрації президента Республіки, була заступником директора кабінету глави держави, і яка опинилася в фінансовій залежності від олігарха, близького до президента Російської Федерації – а це, на хвилиночку, не хто інший, як Володимир Путін – і цього олігарха багато слідчих європейських країн підозрюють у зв’язках з російською мафією. Це, безумовно, справа особливої важливості», – заявив один із співавторів матеріалу Фабріс Арфі.

Відзначається, що після появи статті прокуратура Франції розпочала розслідування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-22 14:26 :35