Новини » Політика 13 лютого, 2019, 22:06
Більшість населення Донбасу не має бажання брати участі у виборах, – Тука
ZIK
ZIK

Експерти передбачають низьку виборчу активність серед населення підконтрольних Україні територій Донбасу, прогнозується, що явка там складе не більш як 20-30%. Фахівці наголошують: у програмі жодного з кандидатів немає реального механізму вирішення ситуації, окрім Мінських домовленостей.

Про це йдеться у сюжеті проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Більшість населення Донбасу, що на підконтрольній Україні території, досі не визначилася, за кого віддаватиме свої голоси на виборах. Експерти переконані: це через те, що жоден із кандидатів не запропонував їм діалогу.

«Окрім всім відомих Мінських домовленостей, я не побачив і не почув жодної реальної програми жодного з кандидатів. Або це питання замовчується взагалі, або звучать якісь нереальні популістичні заклики», – вважає заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука.

Тому, кажуть фахівці, очікувати масової кількості виборців зі сходу не варто.

«На останніх виборах, що відбувалися у 2014-му, приблизно цифра коливалася у межах 20-30%. На жаль, за моїми очікуваннями, вона не буде більшою. Величезна кількість мешканців Донбасу залишається пасивними спостерігачами та не мають бажання брати участь у виборчому процесі», –підкреслює Тука.

Соціологи ж додають: невизначеність перед виборами та негативне ставлення до української влади вкладають у голови людей також і ворожі ЗМІ, що досі працюють на сході.

«Новини про Україну в нас загалом негативні. Наприклад, досить показова відповідь на запитання «Ваше життя стане кращим у майбутньому році?». Більшість вважає що так, водночас щодо України, то в кращому разі буде так, як є, аби не було гірше», – зауважує соціолог Ірина Бекешкіна.

За даними соціологічних опитувань, проведених наприкінці 2018-го центром Разумкова та Фондом «Демократичні ініціативи», серед 2000 респондентів із Луганщини та Донеччини понад 40% опитуваних довіряє владі на місцях, майже 60% не сприймає президента та уряду, 39% жителів Донбасу визнає Росію агресором, понад 40% – ні. Узяти участь у виборах готові менш як 10% жителів неокупованого сходу, інші ж щодо відповіді вагаються.

Попри апатію жителів сходу до майбутніх виборів президента, сепаратистських настроїв, що можуть загрожувати територіальній цілісності України, у людей нема.

«Сепаратизму в тому сенсі, щоб відділитися від України, там немає. Він був досить високим в 2014 році. В Луганській і Донецькій областях було 30%. Зараз, за різними опитуваннями, він не перевищує 5%. Можна сказати, що прагнення відділитися від України там немає», – наголошує Бекешкіна.

Соціологи кажуть: більшість жителів сходу не замислюється щодо того, хто стане президентом, через життя в напруженні та постійні бойові дії. Апатія до виборів цілого регіону – велика морока для всієї країни. Найімовірніше, додають соціологи, більшість людей на вибори піде – проголосує за кандидата, що обіцяє мир і спокій. Обдумані голоси можуть віддати лише ті, хто попередньо вивчить кожного претендента і його минуле.

Як повідомлялось раніше, букмекери назвали трьох фаворитів виборів Президента-2019. Так, згідно з їх даними, найбільше шансів на перемогу має чинний Президент Петро Порошенко. За ним ідуть лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко та шоумен Володимир Зеленнський.

Владислав Круглов, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 19:49 :07