Новини » Політика 13 лютого, 2019, 20:50
Адвокат Титич розповів про угруповання Портнова, яке може «душити» адвокатів
ZIK
ZIK

Законопроект №9055 щодо адвокатури дозволить різним угрупуванням у правовій системі узгодити протиріччя. Безумовно, передбачені законопроектом вибори до органів адвокатського самоврядування не будуть вільними – туди просуватимуть узгоджені кандидатури. Але за такого стану адвокатури це все одно краще, ніж було до цього.

Про це заявив адвокат Віталій Титич в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Віталій Титич зауважив, що через відповідальність перед своїми клієнтами не наважиться критикувати адвокатське самоврядування в Україні, оскільки може так само втратити свідоцтво про адвокатську діяльність, як його колега Андрій Вишневський.

«Стан адвокатури зумовлений не «портновськими» законами, а реальними проблемами – низьким інтелектуальним і моральним рівнем як усіх правників у суспільстві загалом, так і адвокатури зокрема. І адвокатура є такою не через те, що нею «рулить» голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова, яка прийшла на посаду у певний спосіб, а тому що ми – 45 тисяч адвокатів України, маючи всі важелі навіть у старому законі, не здатні були зорганізуватися належним способом», – констатував Віталій Титич.

Адвокат пояснює, що незгодні з таким порядком, які піднімали голос і про щось заявляли, були у меншості, а тому їх швидко «душили».

«Одне угрупування, скажімо Портнова, зараз контролює Асоціацію правників України і може впливати на органи судочинства та «душити» незгодних адвокатів. Така ситуація не влаштовує іншу сторону, зокрема угрупування, пов’язані з Філатовим, тому й були прийняті певні речі, узгоджені з адвокатською спільнотою.

Передбачені законопроектом №9055 вибори до органів адвокатського самоврядування, безумовно, не будуть вільними. Туди просуватимуть тих людей, кандидатури яких різні угрупування узгодять між собою. Але за такого стану адвокатури це все одно краще, ніж було до цього, а тому я теж підтримую такі зміни», – підкреслив Віталій Титич.

Як повідомляли, раніше народний депутат України Ігор Луценко заявив, що законопроект №9055 щодо адвокатури є корупціогенним. За його словами, документ має на меті тримати під контролем всю адвокатуру України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 13:57 :37